НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

9 вересня у Головному управлінні НГУ пройшла зустріч із представниками Посольства Французької Республіки в Україні.

Сторони обговорили результати спільних проєктів і подальші напрями співпраці між Національною гвардією України та Національною жандармерією Франції у контексті нинішніх глобальних викликів і загроз.

Представники української сторони подякували французьким колегам за  допомогу та всебічну підтримку НГУ і проінформували французьких колег про створення Київського інституту НГУ, де на одному з факультетів буде здійснюватися підготовка майбутніх офіцерів за правоохоронним напрямом. Сторони обговорили можливість співпраці з французькими колегами щодо допомоги у створенні навчальних програм з урахуванням досвіду французьких колег. У цьому напрямку важливим є продовження обміну досвідом між вищими навчальними закладами Національної гвардії України та Національної жандармерії Франції.

Відповідно до досягнутих домовленостей на базі Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів Національної гвардії України в кінці вересня заплановано проведення навчального курсу за правоохоронним напрямком за участі інструкторів Навчального центру жандармерії Франції (що у м. Сент-Астьє).

Нагадаємо, Національна гвардія України має багаторічну співпрацю з Національною жандармерією Франції – і на двосторонній основі, і в рамках реалізації європейських проєктів. Протягом 2008–2010 та 2012–2013 років було успішно реалізовано два масштабні проєкти Європейського Союзу «Twinning», де нашими партнерами були Національна жандармерія Франції та жандармерія Румунії.

За результатами цих проєктів було враховано ряд важливих рекомендацій від  європейських експертів під час підготовки Закону України «Про НГУ».

Завдяки проведеним змінам, а також підтримці Національної жандармерії Франції Національна гвардія України у 2017 році стала повноправним членом Асоціації FIEP.

Під час підготовки особового складу за правоохоронним напрямком взято за основу порядок і тактику дій підрозділів Національної жандармерії Франції. Такі курси навчань проходять на постійній основі на базі Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів Національної гвардії України, який є єдиним центром колективної підготовки НГУ.

У рамках співробітництва з Посольством Французької Республіки в Україні проводилися курси з вивчення французької мови для військовослужбовців НГУ на постійній основі та проходять додаткові курси з вивчення французької мови професійного спрямування для гвардійців-кандидатів на річні навчання в Школі офіцерів Національної жандармерії Франції (вступні іспити на навчання).

Окремо слід підкреслити, що в рамках Угоди між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні заплановано придбання для Національної гвардії України 12 гелікоптерів H225 (Super Puma) виробництва французької компанії «Airbus Helicopters», три з яких – уже в користуванні НГУ.

У рамках зазначеної Угоди представники Національної гвардії України проходять навчання для льотного та технічного складу гелікоптерів у навчальних центрах Airbus у Франції та Великобританії.

 

Пресслужба НГУ,

фото Олексія Кушніра