НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

 

Сьогодні  ми розповімо історію двох людей, двох військовослужбовців Навчального центру, які у найспекотніші дні 2014-го року захищали нашу Україну від посягань  окупанта.

 

 

Двоє дорослих чоловіків, штаб-сержанти Євгеній Можаєв та Ігор Побігушко, які відчули що таке «русскій мір» і те, яким підступним може бути наш північний сусід.

 

«Ми очікували те, що може розпочатися повномасштабна війна і знали, що підготовлених водіїв для броні не так достатньо, як цього б хотілося. Тому були готові до того, що прийдеться зі зброєю в руках захищати нашу Батьківщину, а у нашому випадку – за кермом броньованого звіра», –  діляться гвардійці Навчального центру.

 

Слід зауважити, що станом на 2014 рік був дефіцит людей, які б вправно кермували броньованою технікою. Ці двоє бійців розпочали свій бойовий шлях у червні 2014 року, коли уже стало зрозуміло, що пора мобілізувати всі свої сили та дати гідну відсіч ворогу.

 

 

Штаб-сержант Євгеній Можаєв, який на той час займав посаду старшого інструктора з водіння БТР, без вагань прийняв рішення захищати та боротися.

 

– Ми зрозуміли, що воюємо не з якимись простими сепаратистами, а з професійно підготовленими воїнами, кадровими військами сусідньої держави, адже мінометні постріли йшли зі сторони Ростова-на-Дону. Залежно від відтінків мінометних пострілів – ми одразу знали, куди нам варто їхати, щоб надати допомогу нашим пораненим побратимам, –  ділиться Євгеній.

 

Для штаб-сержанта Ігоря Побігушка 2014 рік також був «гарячим». Він разом зі своїми побратимами охороняв «морський кордон» України.

 

 

– Окупанти не втрачали жодної нагоди, підступно, прикриваючись мирним населенням здійснювати обстріли наших позицій. На блокпосту наша основна задача на той час була не пропустити осіб, причетних до незаконних збройних формувань, через наші позиції і передати їх колегам із поліції», – згадує Ігор.

 

І хоть війна не завершилася, сьогодні ці двоє сивочолих досвідчених бійці передають досвід, набутий під час бойових дій, молодим курсантам, які готові і надалі боронити нашу з вами Батьківщину.

 

Шануємо кожного, хто боровся, бореться та переможе нашого з вами ворога!

 

Михайло Проказюк