НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

До військової служби хлопець неодноразово перемагав у міських олімпіадах з української мови та літератури.

 

«Ми – те, що ми читаємо, чим цікавимось», – переконаний військовослужбовець 21-ї окремої бригади імені Петра Калнишевського Артем Лугінець.

 

Сьогодні він проходить службу у стрілецькому батальйоні (з КЕОП та ОГП), що дислокується у місті Кропивницькому. Ще до початку своєї служби хлопець постійно брав участь та перемагав у міських олімпіадах з української мови та літератури, та навіть грав ролі у виставах шкільного театру. Одна з них – біографічна, про Лесю Українку. 150-річчя з дня її народження хлопець відзначає перечитуванням улюблених творів.

 

«Ім’я Лесі для мене живе, незабронзовіле. Я зачитувався її творами, бо в них стільки правди і мудрості! А моя мама, кропивницька дизайнерка, з нагоди ювілейної дати створила колекцію одягу, присвячену видатній поетесі. Це для мене приклад реального вшанування», – відзначає Артем.

 

Днями бібліотека військового містечка поповнилася повним зібранням творів Лесі Українки та інших видатних українських письменників. Колекцію книг підготувала та подарувала кропивницькому батальйонові військової частини 3011 приватна підприємиця Надія Скляренко.

 

«Я передаю у дар ці книжки, тому що молодь, наші молоді військовослужбовці, мають знати не лише інтернет-культуру. Це сучасне віяння, але є непохитні, вічні цінності. І хто, як не Леся надасть нам приклад стійкості духу, незламності у найтяжчих обставинах» – говорить пані Надія.

 

Відтепер Артем читає твори Лесі Українки кожної вільної хвилини.

 

«Військова служба не стане на заваді твоїм уподобанням і творчим здібностям. Дозвілля можна проводити з користю для себе. Творча людина завжди знайде реалізацію своїм талантам», – зазначає гвардієць. І бере активну участь у творчому житті батальйону.

 

До інших творчих здобутків Артема Лугінця можна додати й нещодавню перемогу у конкурсі «Гвардійське полум’я талантів» – хлопець зразково декламував вірш видатної української поетеси Ліни Костенко «Крила».

 

 

Олена Швець