НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

З часів аварії на ЧАЕС пройшло 35 років, 26 квітня закарбується у пам’яті багатьох, і до тепер не втихає біль у наших серцях за бойовими побратимами, яких вирвало із рядів ліквідаторів смертоносною радіаційною хвилею.

В ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь тисячі спеціалістів, військових та цивільних. З перших днів аварії десятки військовослужбовців Навчального центру були направлені для виконання бойових завдань щодо ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії, ведення радіаційної розвідки, проведення робіт по дезактивації забруднених територій тощо.

 

Напередодні відзначення 35-х роковин з дня найбільшої техногенної катастрофи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС у Навчальному центрі відбулася зустріч ліквідаторів аварії. Панахидою та покладанням квітів на могили вшанували пам’ять померлих військовослужбовців, що у далекі 80-ті роки взяли участь у ліквідації наслідків вибуху на атомній електростанції. Також у Навчальному центрі відбувся вечір – реквієм за участі військового оркестру.

За сумлінне та самовіддане служіння українському народові, мужність, жертовність в період ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ветерани – ліквідатори нагородженні подяками та нагрудними знаками від командувача Національної гвардії України, начальника Навчального центру та місцевими органами самоврядування.

 

«Перш за все, подяка і шана усім вам за те, що ви сьогодні тут є. Людина живе доти, доки живою є пам’ять про неї. Чорнобиль назавжди увійшов в історію нашої країни, нації як одна із найчорніших сторінок. Велика подяка вам – рідним, друзям, тим, хто безпосередньо брав участь у ліквідації цієї біди. Ніхто, крім вас, не розуміє того горя, тому що ви це горе пропустили і постійно пропускаєте крізь ваше серце. Низький вам уклін», – сказав т. в. о. начальника Навчального центру полковник Владислав Павіцький.

 

Ми цінуємо подвиг ліквідаторів і щиро дякуємо за те, що врятували не лише українців, а й людство від смертельної небезпеки. 

Група інформаціїі і комунікації НЦ НГУ