НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

5 жовтня заступниця міністра внутрішніх справ України Мері Акопян зустрілася з Канцлером МВС Естонії Лаурі Луґною та спеціальним представником МВС Естонії Тармо Кохвом.

Заступниця міністра внутрішніх справ подякувала естонським партнерам за послідовну політичну підтримку, визнання територіальної цілісності та незалежності України. Мері Акопян зазначила, що МВС України високо оцінює україно-естонську взаємодію в секторі цивільної безпеки.

«Наша зустріч – це чудова можливість поглибити співпрацю між правоохоронними відомствами наших країн і напрацювати подальші спільні проєкти», – сказала вона.

Мері Акопян наголосила, що Естонія має значні досягнення у діджиталізації, особливо в урядових послугах та проєктах.

«Підрозділи системи МВС залюбки ознайомляться з досвідом естонських колег у галузі цифровізації та діджиталізації послуг для громадян», – сказала Мері Акопян.

Заступниця міністра підкреслила, що всі питання двостороннього поліцейського співробітництва мають знайти своє відображення у новому рамковому документі – Угоді між Національною поліцією України та МВС Естонської Республіки, проєкт якої перебуває на розгляді естонської сторони.

Канцлер МВС Естонії Лаур Луґна подякував за зустріч і наголосив, що Естонія радо співпрацює з Україною та отримує досвід боротьби у гібридній війні з Росією.

«Наша позиція у підтримці України лишається незмінною. Ми вивчаємо досвід вашої держави, як країни, якій довелося воювати з сильним противником і готові ділитися своїми досягненнями», – сказав Лаур Луґна.

Окремо сторони зосередили увагу на поглибленні діалогу та двосторонній співпраці у питаннях захисту кордону, як на суходолі, так і на воді, а також вирішенні логістичних проблем на прикордонних пунктах перетину, обміну досвідом щодо створення добровольчих пожежних команд, спільної роботи у протидії кіберзагрозам.

Довідково: Канцлер МВС Естонії Лаурі Луґна перебуває в Україні у складі Делегації державних посадовців Естонської Республіки на чолі з Канцлером Міністерства закордонних справ Естонії паном Йонатаном Всевіовом, який в рамках свого візиту також відвідав район проведення операції Об’єднаних Сил.

Департамент комунікації МВС

ФОТО Олега Супруна