НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Для Світлани робота з особовим складом строкової служби, військовослужбовцями за контрактом та усіма офіцерами є основним захопленням в житті. Військовим психологом стала майже після отримання вищої освіти.

«Закінчивши Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського за спеціальністю “Психологія”, я працювала вихователем, але одного разу дізналась, що в Національній гвардії України є посада військового психолога. Чому не спробувати себе у військовій діяльності? Зміни ніколи не лякали мене», – зазначає пані Світлана.

 

Для гвардійки ця професія досить важлива. Кожна людина зі своїми проблемами, емоціями, відчуттями повинна мати можливість комусь про це розповісти. Адже психологічні травми не менш болючі і небезпечні ніж фізичні. Пані Світлана вважає, що психологам, а особливо військовим, потрібно постійно самовдосконалюватися, напрацьовувати нові навички та знання, щоб в подальшому впроваджувати свої методи роботи з військовослужбовцями.

 

«У своїй службі я впроваджую такі техніки, як робота з метафоричними картами, піскова терапія та арт-терапія. Наразі нещодавно закінчила проходити курс по арт-терапії. Не завжди і не з кожною проблемою можна піти до друзів, родичів, а вже тим більше до фахівців. У різні моменти нашого життя малювання може дійсно врятувати», – говорить психологиня.

Наразі Світлана працює з тими, хто вдягнув однострій та тільки починає опановувати військову справу. Як зазначає гвардійка – це дуже гарний досвід роботи, адже є можливість краще познайомитись та вивчити кожного військовослужбовця, навіть якщо їх більше ніж 200 осіб.

 

«Найбільше нашим гвардійцям подобаються заняття з тімбілдінгу. До речі, нещодавно на базі нашого навчального стрільбища в селі Паліївка побудували нове містечко командного згуртування, а воно є запорукою сильного колективу».

 

За словами Світлани, ці заняття спрямовані на розвиток комунікативних здібностей, взаємодопомогу та завдяки злагодженим діям у солдат розвивається почуття командного духу та справжнього братерства. Окрім строковиків, такі заняття проводяться з офіцерами та військовослужбовцями за контрактом.

 

«Хочу додати, що найбільша перевага та цінність в нашій роботі – це подяка військовослужбовців, яким ми допомагаємо. І якщо наша праця приносить користь, то тоді ми всі на вірному шляху», – посміхаючись розповідає гвардійка.

 

Офіцер відділення психологічного забезпечення молодший лейтенант Світлана Крячко пишається тим, що проходить службу в лавах Національної гвардії України, а також тим, що може передати свій досвід особовому складу та набути нових вмінь, допомогти будь-кому, хто цього потребує.

 

Психологиня із впевненістю говорить, що й надалі буде займатися своєю улюбленою справою та з гордістю нести звання військового психолога.

 

Діана Крайнова