НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52


МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Протягом 2020 року Національна гвардія України продовжила розширювати двосторонні відносини з іноземними партнерами, реалізацію міжнародних проєктів у різних сферах службово-бойової діяльності НГУ, активізацію співробітництва з міжнародними організаціями (FIEP, НАТО, ЄС, EUAM, ООН).

У рамках Міжнародної асоціації сил жандармерії та поліції в статусі військової установи FIEP (далі – Асоціація) представники Національної гвардії України взяли участь у засіданні комісії «Міжнародні справи» та у двох онлайн-заходах. Решта практичних заходів та візитів з огляду на пандемію COVID-19 були перенесені на 2021 рік.

У 2020 році в рамках участі Національної гвардії України в Багатонаціональному об`єднаному координаційному комітеті залучено міжнародну технічну допомогу від Уряду США в рамках Ініціативи з питань безпекової допомоги для України (USAI) на загальну суму 13,21 млн. дол. США (засоби зв’язку, оптичні прилади, військові контейнери, міношукачі, системи розвідки цілей, медичне майно та обладнання).

Розпочато реалізацію проєкту розвитку колективної підготовки та розбудови інфраструктури Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів у рамках допомоги від Уряду США через Резервний фонд світової безпеки (GSCF). Загальний бюджет проєкту становить 5,75 млн. дол. США.

Забезпечено участь представників Національної гвардії України в засіданнях Багатонаціональної координаційної групи з метою координації заходів співробітництва з іноземними партнерами, Збройними Силами України, а також долучення до міжнародних заходів, що становлять інтерес для Національної гвардії України.

Продовжено співпрацю з Об’єднаною оперативно-тактичною групою Збройних сил Канади в Україні (операція «UNIFIER») за багатьма напрямками: підготовка рядового та сержантського складу, інженерна підготовка, професійна офіцерська освіта, колективна підготовка, військово-медична підготовка, підготовка підрозділів розвідки, штабів, підрозділів спеціального призначення, снайперів.

Продовжено співпрацю з Національною гвардією Каліфорнії в рамках Державної програми партнерства (SPP). Зокрема, у 2020 році проведено онлайн семінар для представників департаменту персоналу Головного управління НГУ з метою обміну досвідом з питань організації кадрового менеджменту в ЗС США.

У рамках співробітництва з Консультативною місією Європейського Союзу та Канадською поліцейською місією в Україні для боротьби з пандемією COVID-19 Національній гвардії України було передано засоби індивідуального захисту (респіратори, захисні маски, рукавички, дезінфікуючі розчини).

За результатами роботи з Офісом військового аташе Посольства Королівства Швеції в Україні в Навчальному центрі Національної гвардії України було обладнано клас вивчення іноземних мов, в якому проводяться інтенсивні курси з вивчення іноземних мов. Крім того, отримано тренувальне медичне майно (кровоспинні турнікети, засоби індивідуального захисту, медичні сумки тощо) на загальну суму понад 90 тис. дол. США.

Заплановані заходи підготовки та підвищення кваліфікації за кордоном у рамках Індивідуальної програми партнерства Україна-НАТО, трастових фондів Україна-НАТО, Програми Україна-НАТО з розбудови доброчесності (ВІ) та Програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP) було скасовано через обмеження, пов’язані з пандемію COVID-19.

Наприкінці 2019 року дислокований в Івано-Франківську полк Національної гвардії України (в/ч 1241) переміг у відкритому конкурсі на отримання гранту в розмірі понад 200 тис. євро. Кошти були виділені гвардійцям в рамках Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна 2014-2020», яка фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства. Завдяки перемозі у конкурсі частина розпочала реалізацію чотирьох спільних із Жандармерією Румунії проєктів за тематикою «Запобігання та боротьба з організованою злочинністю, співпраця сил безпеки». Заходи цієї Програми активно проходять в прикордонних районах України та Румунії.

У 2020 році розпочалась активна фаза реалізації цих проєктів. Румунські та українські колеги провели кілька зустрічей з обміну досвідом на території обох країн. Результатом успішної реалізації проєктів стане збільшення ефективності підрозділів НГУ та Жандармерії Румунії у забезпечені безпеки громадян, спільній боротьбі з транскордонною організованою злочинністю, збільшення рівня довіри населення прикордонних територій до правоохоронців та поінформованості про їх діяльність.

За результатами візиту делегації Національної гвардії України на чолі з командувачем Національної гвардії України в період з 18 по 21 лютого 2020 року до Португальської Республіки, започатковано двостороннє співробітництво з Національною Республіканською гвардією Португалії за наступними напрямками:

обмін досвідом з питань навчання та підготовки особового складу;

організація та забезпечення охорони громадського порядку та припинення масових заворушень, включаючи проведення спільних навчань;

охорона об’єктів критичної інфраструктури та державних органів;

діяльність підрозділів спеціального призначення (антитерористичних);

діяльність кінологічних підрозділів (К9);

діяльність гірсько-патрульних підрозділів;

організація реабілітації військовослужбовців, поранених під час виконання службово-бойових завдань у районі АТО/ООС, та членів їх сімей у Португалії;

організація та проведення спільного патрулювання в місцях компактного проживання українських громадян у Португалії (під час курортного сезону, проведення масштабних спортивних або культурних заходів тощо).

Протягом 2020 року 6 представників Національної гвардії України, які були поранені під час бойових дій на сході України, пройшли медичну та психологічну реабілітацію за кордоном.

У 2020 році військовослужбовцями Національної гвардії України було надано допомогу у доставленні 3 гуманітарних вантажів з Латвійської Республіки (лютий, червень, вересень) до зони ООС, що були передані незахищеним верствам населення Донецької та Луганської областей.

Загальний обсяг наданої гуманітарної допомоги за 2020 рік становить близько 50 тонн загальною вартістю вантажів понад 30 тис євро, а з початку бойових дій на Донбасі Латвійська Республіка забезпечила більше 300 тонн гуманітарної допомоги постраждалим, що проживають у районі проведення операції Об’єднаних сил.

На сьогодні 8 представників Національної гвардії України проходять службу в місіях ООН з підтримання миру та безпеки (Республіка Південний Судан та Демократична Республіка Конго).