НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

На Солом’янській площі у Києві, Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський та командувач НГУ Микола Балан вшанували пам’ять правоохоронців перед Меморіалом працівникам органів внутрішніх справ, які загинули при виконанні службових обов’язків.

Денис Монастирський запевнив, що система МВС робитиме все можливе, щоб кількість загиблих наближалась до цифри «нуль». Цьогоріч, меморіальні таблиці поповнилися іменами чотирьох загиблих правоохоронців. Одного з них, командира батальйона «Луганськ-1» полковника поліції Сергія Губанова удостоєно звання Героя України.

«З глибоким сумом ми згадуємо наших колег, чиї імена викарбувані на цих плитах. Усім серцем хочеться сказати, що цей список не має поповнюватись. Проте, на жаль, суворі реалії інші. Щороку на дошках пам’яті з’являються нові імена. За 30 років незалежності нашої держави під час виконання службових обов’язків загинуло 1 тисяча 698 правоохоронців. 464 із них відійшли у вічність з початку проведення антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил на сході України»,— сказав міністр внутрішніх справ.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять військовослужбовців. Також командування Національної гвардії України поспілкувалися с родичами загиблих військовослужбовців.

«Для керівництва Національної гвардії вшанування пам’яті та підтримка родин загиблих чи поранених воїнів НГУ – один із першочергових напрямів роботи, на які потрібно зосередити увагу. Ніхто не забутий, а подвиги їхні мають ціну свободи України», — зазначив командувач НГУ Микола Балан, – І за будь-якої нагоди командування Нацгвардії проявляє турботу та небайдужість до воїнів, які отримали поранення, та до родин, які тепер ніколи не зможуть побачити своїх рідних синів, сестер, братів, батьків, чоловіків чи дружин».

Нагадаємо, 22 серпня 2019 року Указом Президента 29 серпня було офіційно встановлено Днем пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. На державному рівні цей день відзначили втретє. Саме цього дня 2014 року, під час виходу з оточення під Іловайськом Донецької області, сили АТО зазнали найбільших бойових втрат внаслідок прямого вторгнення на територію України ворожих, російських військ. З початку наступу на місто з 10 серпня 2014 року і до початку прориву з «котла» ранком 29 серпня 2014 року загинуло 366 захисників, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 зникли безвісти. В операції разом із ЗСУ брали активну участь і зазнали важких втрат новосформовані підрозділи МВС.

Вічна пам’ять загиблим Героям України!

Пресслужба НГУ