НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Втілення у життя Меморандуму в галузі культури у самому розпалі. Строковці військових частин 3017 та 3005 потрапили на нові культурні локації та збагатили свій духовний та інтелектуальний багаж.

Строковці 5 Слобожанської бригади відвідали експозицію «Автор у грі» у найбільшому виставковому просторі Харкова «ЄрміловЦентр». Експозиція присвячена одному з надзвичайно цікавих явищ сучасної української культури – Харківській школі фотографії. Сюди строковці цієї військової частини потрапили вперше! Зізнаються: побаченим були позитивно шоковані.

«Я і мої друзі тут вперше! Це все для мене нове і незвичне! Я познайомився з сучасним мистецтвом і мене вразило різноманіття того, що я побачив на цій експозиції. Це не лише фотографії, а це ще відео- та аудіозаписи, що знайомлять з процесами створення предметів мистецтва», – поділився враженнями солдат Роман Шевченко.

 

«Строковики Слобожанської бригади вже 5 тижнів поспіль відвідують різні виставки Харківських музеїв та виставкових центрів.  Це стало можливим завдяки плідній співпраці з культурно-освітніми закладами Харківщини у рамках підписаного Меморандуму у галузі культури. Завдяки цьому, солдати насичено та цікаво проводять вихідні дні», – зазначила офіцер з організації дозвілля старший лейтенант Аліна Савченко, яка супроводжувала гвардійців

Тим часом строковці військової частини 3017 відвідали Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди, який знаходиться у селі Сковородинівка, що у Харківській області. Тут свої останні роки провів видатний український просвітитель, філософ і поет Григорій Сковорода. Музей було відкрито в 1922 році, в ньому експонуються книги, картини, одяг та предмети українського побуту XVIII століття, які дозволяють відчути колорит епохи.

«Музейний комплекс Сковородинівки є унікальним, адже він розташований в одній із найкраще збережених поміщицьких садиб XVIII століття. Цей комплекс є своєрідним «туристичним магнітом» і те, що гвардійці мають можливість відвідувати такі унікальні місця, звісно заслуга нашої співпраці з культурними осередками Харківщини, адже кожні вихідні ми розробляємо перелік місць, які можуть відвідати гвардійці та сплановуємо нові цікаві маршрути», – зауважила офіцер (з організації дозвілля) клубу Наталія Костіна.

 

«Нацгвардійці з великим задоволенням пройшли оглядову екскурсію музеєм та територією, відвідали виставку «Осінні барви Слобожанщини» у Екокоморі – пам’ятці архітектури XIX століття. Пишаємося співпрацею та чекаємо на них ще», – зауважили співробітники Національного музею Григорія Сковороди.

Під час екскурсії гвардійці прогулялися тим самим старовинним парком з липовими алеями, де сформувалися ті метафізичні концепти, які впливають на українську культуру й по-сьогодні. А ще побачили на березі ставка сімсотрічний дуб, якому довіряв свої думки філософ Сковорода, а також його криницю.

Діана Краснікова

Анастасія Павленко