НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

4 серпня відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю у галузі бібліотечної справи між Східним оперативно-територіальним об’єднанням Національної гвардії України, військовими частинами 2276 і 3022, та найбільшими та найбагатшими бібліотеками регіону: Сумською обласною універсальною науковою бібліотекою та Сумською обласною бібліотекою для дітей.

Національна гвардія України зацікавлена у тому, щоб строковці-нацгвардійці отримували широкий доступ до справжніх скарбів бібліотечних фондів Сумщини! У свою чергу суспільство отримує культурного та освіченого військовослужбовця додатково мотивованого служити Державі, бо він знає та усвідомлює заради чого він це робить!

«Освічений, інтелектуально та комунікативно розвинутий, мотивований військовослужбовець – наша спільна з Вами мета. Адже саме такого бійця мають зустріти громадяни, коли він братиме участь у заходах з охорони громадського порядку на вулицях наших міст. Адже саме такій людині ми довіряємо зброю, знання та навички, аби він плече до плеча з нами разом брав участь в обороні нашої Держави, її інституцій, прав і свобод наших громадян! І все це неможливо без книги, без живого спілкування з популяризаторами культури, знань, історичної пам’яті – бібліотекарями, працівниками музеї та заповідників, а авторами книг, художниками, діячами культури і мистецтва, зберігачами таємниць народних промислів тощо. Нагадаю, що ми все це, передовсім, робимо для бійців-строковців, які знаходяться тут, серед нас як рівні з рівними», – обґрунтував ідею підписання Меморандуму заступник начальника Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України по роботі з особовим складом, полковник Сергій Ховайло.

 

«Шостий рік поспіль ми беремо участь у всеукраїнській акції «Бібліотечка українського воїна. Ми зібрали і передали до військових частин та на передову чимало книг. Звісно, не стане виключенням і сьогоднішній день. Проте тепер ми переходимо на новий етап співробітництва. Чекаємо на нових відвідувачів-військовослужбовців!» – зауважила директор КЗ СОР «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека» Тетяна Фролова

Гарантувати дотримання положень безстрокового Меморандуму буде Сумська облдержадміністрація.

«Знаково, що Сумщина серед перших областей України долучилася до підписання Меморандумів між закладами культури – бібліотеками та музеєм та Національною Гвардією України. Це говорить про те, що ми шануємо наших військових і готові робити все можливе задля їх духовного розвитку, – зазначила заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Медвідь. – Завдяки співпраці Нацгвардії з закладами культури Сумщини строковики і курсанти матимуть можливість читати сучасну літературу українських, в тому числі й сумських авторів, і під час відвідин музею знайомитись з історією, звичаями та традиціями рідного краю. До речі, ми починаємо реалізовувати цей Меморандум просто з моменту  підписання. Адже сьогодні Сумська облдержадміністрація передає Нацгвардії комплект книг відомого українського дослідника і письменника Романа Коваля «Сумщина в боротьбі». Ця книга про український спротив 1917-1921 рр. надихне молоде покоління пишатися героями нашої країни і бути справжніми захисниками рідної землі».

«Особисто я люблю читати книги про історичні епохи і події. Ці книги збагачують мої знання про життя людей у різні часи, вчать переборювати певні випробування долі, розкривають красу мови. Для мене, як для артиста Сумського національного академічного театру драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна, постійний розвиток уяви вкрай необхідний. Так хочеться після наряду поринути в світ героїв улюблених повістей, романів, поем. І тепер така можливість буде», – запевнив військовослужбовець в/ч 3051 НГУ артист Сумського національного академічного театру драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна, а також Сумської обласної філармонії, лауреат міжнародних конкурсів, солдат Сергій Завгородній.

Сьогодні бібліотеки перетворились на публічні простори, які постійно розширюють свої можливості та удосконалюють форми роботи з читачем. Відтак ми очікуємо якісно новий рівень співпраці військовослужбовців Сумщини та культурних центрів регіону. Важливо також і те, що Меморандум почав реалізуватись, фактично відразу після його підписання і розпочався з обміну літературою між гвардійцями, Сумською облдержадміністрацією та бібліотечною спільнотою.

Відділення інформації і комунікації Східного територіального управління