НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Життя військовослужбовців багато в чому залежить від знань заходів першої медичної допомоги та вміння застосовувати їх на практиці. На базі військової частини 3057 пройшли збори з молодшим медичним персоналом.

Упродовж двох днів позаштатні санітарні інструктори та стрільці-санітари вдосконалювали як теоретичні, так і практичні навички з надання медичної допомоги пораненим або травмованим військовослужбовцям, що знаходяться у невідкладних станах, пов’язаних з порушенням життєво важливих функцій організму.

У перший день занять гвардійцями були розглянуті теоретичні питання щодо організаційної структури лікувально-евакуаційного забезпечення під час виконання службово-бойових завдань, а також матеріальну базу, яку у повсякденному житті застосовують гвардійські медичні фахівці.

Проведення практичної частини зборів відбулося вже безпосередньо на місцях виконання гвардійцями службово-бойових завдань, де найчастіше бійці можуть стикнутися з пораненнями або травмами. На заняттях з тактичної медицини відпрацювали огляд пораненого без свідомості, зупинку кровотечі, переворот у стабільне бокове положення пораненого, а також розшук та евакуацію поранених в безпечне місце.

«Заняття були насичені та цікаві. Усі ми намагались якомога більше запам’ятати, адже ці знання і вміння необхідні і від цього може залежати не тільки твоє життя, а й життя побратимів», – зазначив під час зборів гвардієць Дмитро.

Закінчились збори підбиттям підсумків: інструктори разом із учасниками розбирали недоліки, допущені під час відпрацювання практичної частини. Після чого кожен з учасників склав заліки по невідкладним станам та основам тактичної медицини.

Вадим Вигінний