НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Уже майже 2 роки тому у Національній гвардії за ініціативою членів сімей загиблих бійців створили Комітет сприяння соцзахисту членів сімей бійців, які загинули під час проведення АТО\ООС та при виконанні службових обов’язків. Його діяльність спрямована на сприяння соціальному і правовому захисту, реабілітації осіб, членів родин воїнів, які загинули (пропали безвісти) під час проведення АТО/ООС та при виконанні службових обов’язків.

Вчора командувач НГУ генерал-полковник Микола Балан та його заступник з персоналу зустрілися з головою комітету – матір’ю загиблого воїна Нацгвардії Євгена Харченка – Наталією Харченко.

«Для нас питання увіковічення пам’яті військовослужбовців, які загинули та підтримка їхніх родин є вкрай важливою. Ми маємо забезпечити належний соціальний захист, реабілітацію й підтримку членів сімей військовослужбовців, які загинули під час проведення ООС та АТО обороняючи країну та при виконанні службових обов’язків», – зазначив командувач НГУ.

Своєю чергою генерал-лейтенант Ярослав Сподар зазначив, що аби родини загиблих завжди відчували турботу та підтримку, представники Національної гвардії щоразу запрошують їх на заходи до військових частин, на пам’ятні заходи, що проходять як у містах, де розташовані військові частини НГУ, так і загальнодержавні у столиці, а також надають необхідні консультації з питань отримання пільг чи допомоги.

Прізвища загиблих навічно зараховано до списків військових частин, в яких вони проходили службу. А їхні імена занесено до Книги пам’яті МВС України та викарбовано на пам’ятних плитах на Солом’янській площі в столиці.

З 2014 року на честь гвардійців, які загинули, названо 68 вулиць та провулків, відкрито 210 меморіальних дощок, 47 воїнів отримали звання «Почесного громадянина», 9 загальноосвітніх шкіл, відкрито – 10 Алей пам’яті та 3 сквери, 37 меморіалів, 18 стел, 47 обелісків, бюстів, стінописів та пам’ятників по всій Україні, які нагадують народу про боротьбу героїв за нашу свободу бути українцями.

Присвоєно найменування військовим частинам:

9-му полку оперативного призначення НГУ – ім. Героя України лейтенанта Богдана Завади;
4-й бригаді оперативного призначення НГУ – ім. Героя України сержанта Сергія Михальчука;
16-му полку з охорони громадського порядку – ім. генерал-майора Олександра Радієвського;

Разом з іншими воїнами, пам’ять гвардійців вшановують у Залі Пам’яті на території Міністерства оборони України під час ранкового церемоніалу вшанування захисників України, які загинули у різні роки під час миротворчих операцій в гарячих точках світу та внаслідок російської збройної агресії на сході України, в районі проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.

У заході беруть участь близькі та рідні загиблих героїв, представники керівництва оборонного відомства, командування та представники Національної гвардії України, офіцери та працівники структурних підрозділів Міністерства оборони і Генерального штабу ЗС України.

Пресслужба НГУ