НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Завершилися змагання з багатоборства кінологів Східного оперативно-територіального об’єднання на базі військової частини 3035.

Протягом трьох днів за титул найкращих змагалися 15 кінологічних пар із Харкова, Сум, Маріуполя та Слов’янська. До них долучились також кінологи із Національної поліції, які виступили поза конкурсом.

У перший день змагань гвардійці зі своїми чотирилапими підопічними у парі виконували вправи із затримання умовного правопорушника, пошуку вибухівки, зброї та боєприпасів у багажі. А ще – перевіряли загальну підготовку службових собак.

Другого дня службові собаки разом зі своїми кінологами долали смугу перешкод разом, здійснювали пошук речей за запахом та знаходили вибухівку, зброю та боєприпаси у приміщенні. 

У третій змагальний день учасники виконували пошук особи за слідом, визначали власника речей по запаху та шукали вибухівку, зброю та боєприпаси в автотранспорті.

«Кожен учасник показав свій максимум підготовки службових собак у непростих погодних умовах літньої спеки. Думаю, «у виграші» залишились всі учасники змагань, адже вони здобули безцінний досвід, який їм стане у нагоді надалі», – поділився враженнями  начальник кінологічної служби військової частини 3035 Андрій Алєксєєв.

 

«Конкуренція була висока, суперники сильні. Велика вдячність організаторам за проведення такого заходу. Зокрема, хочу відзначити професійну роботу суддів – оцінки всіх учасників були об’єктивними і чесними», – поділився враженнями учасник команди переможців, який переміг у першості серед розшукових кінологічних пар, сержант Владислав Зіберов.

За результатами змагань, перше загальнокомандне місце зайняла команда військової частини 3057 з міста Маріуполя. Друге місце посіла досвідчена команда 5 Слобожанської бригади з міста Харкова. Третє місце вибороли сумчани – кінологи військової частини 3051.

«Такі змагання проводимо щороку. Незабаром переможці виступатимуть на першості Нацгвардії. Враження залишились позитивні. Було дуже приємно спостерігати за прогресом нашої служби. Порадувала робота кінолога військової частини 3057 сержанта Зіберова з розшуковим собакою та робота з пошуку вибухових речовин кінологічної пари ОЗСП Східного територіального управління майстер-сержанта Васілікова. Вдячний за участь кінологам-поліцейським. Всім нам це було дуже корисно у плані обміну досвідом», – розповів начальник кінологічної служби Східного територіального управління підполковник Роман Башовий. Він також зазначив, що отримав позитивні відгуки про організацію змагань та суддівство від учасників турніру.

Командир військової частини 3035 Сергій Божко подякував за підтримку та допомогу в організації партнерів, які надають для собак високоякісний корм.

Пресслужба угруповання НГУ в ОС
фото групи інформації і комунікації військової частини 3035