НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військовослужбовці Національної гвардії України долучилися до «Марафону, який ніхто не хоче бігти» на Донеччині.

Символічний марафон було започатковано на початку листопада в українському селищі Нью-Йорк Донецької області за кілометр від лінії фронту. Першими у забігу взяли участь солдат, волонтерка, медик, журналіст і переселенка. Його провели у день знаменитого марафону в американському Нью-Йорку, аби привернути увагу міжнародної спільноти до російської агресії на сході України. Доєднатися до марафону, пробігти будь-яку дистанцію у будь-якій точці світу, у будь-який час і у таким чином підтримати Україну може кожний охочий.

«Неподалік від українського Нью-Йорка вже 7 років відбувається забіг без визначеної точки фінішу – війна. Вона триває відтоді, як Росія окупувала Крим і розв’язала збройний конфлікт на сході України. Фактично окуповано територію двох областей. Півтора мільйона українців стали переселенцями та вимушено покинули свої домівки. Це «Марафон, який ніхто не хоче бігти», але українці долають його щодня, хоча бігти без підтримки дуже важко», – зазначають організатори марафону.

20 військовослужбовців Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України на чолі з начальником Східного територіального управління генерал-майором Олегом Сахоном пробігли дистанцію у два кілометри з символічним номером 1 500 000 – це орієнтовна кількість внутрішньо переміщених осіб внаслідок агресії Російської Федерації. Кожен учасник отримав стартовий набір бігуна, який містив факти про війну на Сході та листівки зі світлинами відомого українського фотографа Олександра Чекменьова, зробленими в українському Нью-Йорку. Згодом кожен з учасників отримає медаль ексклюзивного дизайну, яка містить частинку використаної гільзи, це подяка кожному хто підтримує українців. Участь у марафоні безкоштовна, але безцінна для України.

«Коли ми живемо своїм життям і не знаємо, що відбувається на лінії зіткнення, що відбувається в районі проведення операції Об’єднаних сил у Донецькій та Луганській області, то ми не надто переймаємось проблемами людей, які нажаль були змушені залишити свої домівки. Організатори проєкту надзвичайно сміливі і турботливі люди, їх ініціатива – це вчинок свідомих громадян, щоб підняти проблему біженців і переселенців з територій, які нажаль на сьогоднішній день окуповані або перебувають під впливом війни. Ми вирішили долучитися до ініціативи небайдужих громадян України, і сьогоднішній «Марафон, який ніхто не хоче бігти» був нашим великим бажанням, щоб підтримати жителів Донбасу та Луганщини і показати, що Національна гвардія з ними, вона поруч і нам не байдуже, що буде далі після того, як закінчиться війна», – зазначив начальник Східного територіального управління генерал-майор Олег Сахон.

Зазначимо, що до марафону вже долучилися 35 500 бігунів з усіх куточків світу, тож кожен небайдужий громадянин може зареєструватися на марафон та підтримати Україну.

Пресслужба угруповання НГУ в ОТУ «Північ»