НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Ще не минуло й шести місяців з того часу, як у 2 Галицькій бригаді Нацгвардії України почала функціонувати сучасна медична лабораторія, яка проводить  імуноферментний аналіз на COVID-19. За цей час у лабораторії було обстежено 4500 осіб. Більшості з цих військовослужбовців проводили тестування одразу на два маркери, M та G.

«На базі бригади проводять тестування військовослужбовцям Національної гвардії України Львівського гарнізону, – розповідає начальник відділення медичного забезпечення – начальник медичної служби Західного ТУ полковник медичної служби Андрій Коробкін. – Зокрема, це військовослужбовці самої бригади, територіального управління, військової частини 4114 та окремого загону спеціального призначення. Забір матеріалу для тестів проводять зранку і вже за 4-5 годин, залежно від навантаження, ми маємо результат».

Лабораторія працює 5 днів на тиждень і щоденно тут проводять тестування. Як розповідає начальник лабораторії прапорщик Леся Пилипюк, тестують усіх за мірою необхідності.

«Звісно, в першу чергу це військовослужбовці, які мають покази до цього та які мають симптоми ГРВІ, – говорить начальник лабораторії. – Ми тестуємо і той особовий склад, який вибуває в зону проведення ООС, на навчання та тих, хто лягає на лікування в медичні заклади на стаціонар. Це дуже зручно мати лабораторію, яка має змогу обслуговувати військовослужбовців гарнізону. Це надзвичайно скорочує час, ми маємо швидкі результати. Окрім того, ми постійно можемо переконуватись у здоров’ї тих гвардійців, які виконують завдання з охорони громадського порядку чи КЕОП та мають постійний контакт з громадянами. Ми можемо дізнаватись, хто має стійкий імунітет».

У лабораторії розповідають, що, окрім тестування методом ІФА, тут можуть провести і експрес-тести на виявлення COVID-19. Усі експрес-тести відповідають вимогам і саме такі використовують у державних медичних закладах.

Аліна Новікова