НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Зростати та розвиватись. Офіцерський корпус Національної гвардії України має чимало можливостей та стимулів задля підвищення свого освітнього рівня. У чому ж вони полягають, нам розповіли слухачі оперативного факультету. Ці офіцери, наразі, проходять стажування у підрозділах Східного оперативно-територіального об’єднання.

Освіта оперативно-тактичного рівня дає офіцеру значно розширити свій багаж знань, і, майже автоматично, дає більш широкі кар’єрні можливості. При цьому офіцери отримують перспективу досить кардинально змінити свою сферу діяльності у військах.

«Я служив у відділі командних пунктів Східного територіального управління. Вирішив розширити коло своїх знань і навичок. Задля цього вступив до Національної академії НГУ. Навчаюсь за спеціальністю «Державна безпека». Спеціалізуюсь за напрямком: робота з особовим складом. Тут я зацікавився психологічними аспектами, власне тому і тема моєї наукової роботи: «Розробка практичних рекомендацій щодо надання психологічної допомоги сім’ям військовослужбовців, які виконують завдання в зоні ООС або АТО», – розповів слухач оперативного факультету НАНГУ підполковник Тарас Зубатенко. 

Він – досвідчений офіцер. Військову освіту, свого часу, отримав у Харківському університеті повітряних сил. Служив у Збройних силах, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації, з 2016 року – у Нацгвардії. Служив у технічній та управлінській сфері.    

Карина Чуканівська – наразі вона єдина жінка-військовослужбовець від Національної гвардії України, яка минулого року вступила на денну форму навчання до оперативно факультету. Наразі, навчається на денній формі навчання за спеціальністю «Державна безпека». З 2017 по 2020 рік Карина проходила службу на посаді офіцера відділення кадрів військової частини 3017, сьогодні ж вона у якості начальника відділення по роботі з особовим складом проходить практику на базі військової частини.

«Робота з особовим складом – є одним з пріоритетних напрямків управлінської діяльності у військах. Зі свого досвіду можу сказати, що при відборі кандидатів на службу до Національної гвардії України, в першу чергу, звертають увагу саме на морально-психологічні якості майбутнього військовослужбовця. Моє головне завдання на даному етапі – освоїти специфіку роботи з особовим складом, практично вивчити функціональні обов’язки майбутньої посади, ознайомитись з діловою документацією, вивчити аспекти індивідуально-виховної та агітаційної роботи. Саме така форма практики дозволяє якісно підвищити професійну компетенцію, оскільки є можливість приділяти увагу плануванню і аналізу своєї роботи», – зазначила старший лейтенант Карина Чуканівська.

Підполковник Олексій Мамон має 19-річний досвід служби в українській армії. У Академії НГУ він отримує освіту за напрямком Забезпечення військ, а стажування у 5-й Слобожанській бригаді проходить на посаді заступника командира бригади з тилу – начальника тилу.

«Впродовж військового стажування я вивчаю тонкощі роботи усіх відділень та служб, що підпорядковуються начальнику тилу. Це продовольче, речове забезпечення, квартирно-експлуатаційна служба та служба паливно-мастильних матеріалів.  Логістичне забезпечення військ – це важливий напрямок діяльності та пріоритетна передумова виконання бойових завдань, адже це напряму впливає на бойову готовність підрозділів під час виконання завдань за призначенням», – зазначає підполковник Олексій Мамон.

Майор Євген Хлабистін проходив службу на посаді заступника командира роти по роботі з особовим складом у 5 Слобожанській бригаді з 2013 по 2014 рік. Зараз у бригаді офіцер стажується на посаді начальника відділення по роботі з особовим складом.

«Сьогодення покладає на  офіцерів по роботі з особовим складом чимало завдань. Але, першочергово, вони повинні проводити своєчасну інформаційну, правову та просвітницьку роботу, яка сприятиме формуванню та розвитку військовослужбовця та мінімізуватиме порушення військової дисципліни», – розповідає майор Євген Хлабистін.

Національна академія Національної гвардії України щорічно випускає кваліфікованих і підготовлених офіцерів оперативно-тактичного рівня. Військова практика у магістрів триватиме до кінця місяця, за цей час їм необхідно навчитися професійно керувати підлеглим особовим складом і приймати ефективні рішення в ході виконання службово-бойових завдань.

 Діана Краснікова

Анастасія Павленко

Сергій Молотков