НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Головному управлінні НГУ анонсували вихід мобільного застосунку – глосарію для військових, в якому зібрана переважна більшість термінів та абревіатур, що використовуються країнами-членами НАТО як під час виконання завдань, так і в повсякденній діяльності.

Мобільний додаток MAGNUS розроблений Об’єднаною оперативно-тактичною групою Збройних Сил Канади (операція «UNIFIER») і буде доступний для використання українськими військовими вже до кінця поточного року. Його можна буде безкоштовно завантажити як користувачам системної операції Android, так і IOS.

«Назва застосунку «MAGNUS» це абревіатура, що позначає – Словник військових абревіатур та термінів НАТО для України (Military Abbreviations and Glossary for NATO Support to Ukraine). Ідея щодо створення глосарію виникла ще на початку нашої спільної діяльності, зараз ми раді втілити її в життя», – розповідає керівник відділу лінгвістичного забезпечення операції «UNIFIER», представник Збройних Сил Данії капітан Еспен Мадсен.

За його словами, метою розробки застосунку є покращення рівня комунікації між українськими та іноземними військовими структурами, та допомога лінгвістам під час проведення заходів підготовки іноземними тренувальними місіями.

Наразі в додатку вже налічується 4000 термінів, їх опрацьовували фахові лінгвісти від операції «UNIFIER».

Начальник управління міжнародного співробітництва полковник Володимир Грабчак відзначив важливість створення такого роду словника, який значно полегшить комунікацію з іноземними партнерами, а також зауважив, що він використання глосарію буде корисним і для міжвідомчої взаємодії.

Таким чином Українська сторона запропонувала створення робочої групи, до якої ввійдуть як представники іноземних тренувальних місій, так і складових сектору безпеки України. Головною метою спільних зусиль має стати затвердження термінології, що міститься у словнику для подальшого їх застосування в освітньому процесі.

Управління міжнародного співробітництва ГУ НГУ
Фото Сергій Шведюк