НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній з офіційним візитом відвідав місто Сєвєродонецьк Луганської області.

У Сєвєродонецьку Митрополит Епіфаній освятив хрест та заклав пам’ятну капсулу до фундаменту майбутнього храму на честь преподобного Сергія Радонезького. На Луганщині це буде перший храм Православної церкви України. На заході були присутні керівники Луганської області та міста Сєвєродонецьк, військовослужбовці Національної гвардії України та Збройних Сил, командувач операції Об’єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командир угруповання НГУ в ОТУ «Північ» полковник Сергій Ховайло, а також представники Луганського єпархіального управління, військові капелани та віряни.

В історичній грамоті, яка закладена в капсулу, зазначено, що кафедральний собор, який буде зведено у Сєвєродонецьку, стане священним місцем пам’яті для воїнів Нацгвардії, ЗСУ, прикордонників та добровольців, що поклали своє життя за нашу свободу та суверенітет і місцем подяки тим, хто стоїть на сторожі незалежності країни.

«Сьогодні ми заклали основу майбутнього кафедрального собору, який допоможе розвинути на Луганщині потужний осередок Православної церкви України. Це дуже важлива подія в регіоні в час випробувань для нашого народу – неоголошеної страшної війни, яка майже кожен день забирає життя українських синів і доньок. Упевнений, що настане час, коли всі православні українці об’єднаються», – зазначив Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

Під час візиту на Луганщину Митрополит Епіфаній також завітав до оперативно-тактичного угруповання «Північ», де поспілкувався з воїнами, які виконують службово-бойові завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил. Очільник Православної Церкви України вручив високі церковні нагороди меценатам, благодійникам, військовослужбовцям Нацгвардії та Збройних сил.

«Візит Предстоятеля нашої церкви Блаженнійшого Митрополита Київського та всієї України до Сєвєродонецька має підбадьорити вірян Луганської єпархії, а також воїнів-захисників, які стоять на сторожі кордонів нашої держави. Богослужіння з освяченням хреста на місці майбутнього зведення храму на честь преподобного Сергія Радонезького, спілкування з мирянами, керівниками області та міста, зустріч з капеланами та військовослужбовцями виявляє піклування Предстоятеля за свою паству, послужить духовному та емоційному піднесенню патріотів та вірян Луганщини», – наголосив капелан угруповання НГУ в ОТУ «Північ» Олександр Барей.

У рамках візиту також відбулось покладання квітів до пам’ятника генерал-майору Національної гвардії України Олександру Радієвському, який у 2014-му році брав участь у звільненні Сєвєродонецька від проросійських бойовиків та загинув при звільненні Лисичанська.

Пресслужба угруповання НГУ в ОТУ «Північ»