НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військовослужбовці Національної гвардії України нерідко виконують бойові та службові завдання, під час яких існує імовірність отримати поранення чи травмуватися. У такому разі військовослужбовці, ветерани та пенсіонери Національної гвардії України можуть проходити лікування та реабілітацію у державних лікувальних центрах.

Лікувально-профілактичні центри Нацгвардії укомплектовані новітнім медичним обладнанням, за допомогою якого висококваліфіковані лікарі здійснюють якісне реабілітаційне лікування військовослужбовців, у тому числі осіб, поранених а під час виконання бойових завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил та антитерористичної операції.

Протягом останніх 5 років завдяки допомозі Трастового фонду НАТО в Україні медичним реабілітаційним центром Національної гвардії України «Нові Санжари» здійснюється реабілітаційне лікування військовослужбовців, у тому числі – осіб, поранених в ході виконання бойових завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил та антитерористичної операції. 2016 року у рамках благодійної допомоги до гвардійської медичної установи цим фондом було безоплатно передано відповідну медичну апаратуру та обладнання загальною вартістю 1 млн. 556 тис. гривень.

За цей період медичну реабілітацію пройшло понад півтори тисячі пацієнтів, які мали змогу отримати реабілітаційне лікування на новому обладнанні.

Також велика увага приділяється реабілітації поранених нацгвардійців із залученням міжнародних організацій. Так, з 2014 року в медичних закладах США, Німеччини, Ізраїлю, Греції, Словенії, Словаччини, Хорватії, Словенії, Угорщини, Туреччини, Швеції, Грузії, Литви, Латвії та Польщі пройшли реабілітацію понад 100 захисників.

На жаль, у зв’язку з поширенням пандемії COVID-19, в період з 2019 по 2021 роки, було призупинено співпрацю з більшістю міжнародних організацій у цьому напрямку, але вже на цей час було відновлено співпрацю з Польщею.

Зараз вже готуються документи на відбір кандидатів з числа діючих та колишніх військовослужбовців Національної гвардії України для проходження реабілітації та лікування у Польській Республіці.

Пресслужба НГУ