НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

«Сонце України встає на Донбасі». Цей вислів давно став неофіційним гаслом батальйону спеціального призначення «Донбас» 15-го Слов’янського полку, який вже сім років поспіль бореться за звільнення українських земель від російських окупантів, зокрема, й на передньому рубежі. Сьогодні батальйон спеціального призначення «Донбас» – це високопрофесійний, злагоджений підрозділ, який виконує бойові та службові завдання в складі Об’єднаних сил.

 29 травня підрозділ відзначає свій офіційний день народження як військового підрозділу. Адже 7 років тому він увійшов до складу Національної гвардії України. В цей день до Слов’янська з’їжджаються по можливості усі долучні до батальйону – від його початків до сьогодення. Тут – військові й ветерани підрозділу, члени родин загиблих, волонтери, які допомагали в найскрутніші часи, – відчувають себе частиною великої родини.

 

Привітати і віддати шану легендарному батальйону цього дня приїхали командування Об’єднаних сил та голова Донецької облдержадміністрації.

 

 «З першого дня агресії зі сторони Російської федерації проти українського народу Ви стали на захист Батьківщини. Серед Вас немає байдужих до долі нашої держави людей. Всі ви повністю віддаєтеся нашій Перемозі. Я хочу вам щиро подякувати за захист нашої Неньки. Хочу подякувати ветеранам, які стояли з перших годин за захисті нашої землі, батькам і матерям… Вічна слава героям, які вже не повернуться у наш стрій!» – звернувся до бійців «Донбасу» тимчасово виконуючий обов’язки Командувача Об’єднаних сил Віктор Ганущак.

 «Ви завжди були попереду. Славетний шлях: звільнення Бахмуту, Попасної, Лисичанська, бої за Іловайськ, Дебальцеве, Широкине. І по сьогодні ви виконуєте завдання на перших рубежах нашої Батьківщини. Командування  Національної гвардії України вірить Вам, покладає великі надії і знає, що Ви виконаєте будь-яке поставлене завдання», – звернувся до присутніх «донбасівців» заступник Командувача Об’єднаних сил з питань застосування сил та засобів НГУ полковник Роман Козачонок.

Під час урочистостей відбулася й церемонія нагородження. Військовослужбовців славетного підрозділу нагородили відзнаками правами Командувача об’єднаних сил, Командувача Національної гвардії та заступника Командувача об’єднаних сил з питань застосування сил та засобів НГУ. Ряд бійців одержали нагороди й від голови Донецької облдержадміністрації.

«“Донбас” швидко став одним із символів спротиву російській агресії й залишається таким і донині. Дякую всім, хто впродовж семи років продовжує воювати за нашу свободу і незалежність. Слава Україні!»  зазначив голова  Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

«Сім років бойового шляху. Сім років зростання над собою величезної кількості людей. Я вам бажаю, щоб батальйон «Донбас» залишався командою. Ваш професіоналізм ви заробили потом і кров’ю на фронті», – підкреслив командир 15-го Слов’янського полку НГУ Сергій Божко.

 

Гвардійці відзначили День народження свого підрозділу, дійсно, по-родинному. В колі людей, яких ця війна зробила рідними та близькими одне одному. Привітати їх приїхали люди з усієї України. Серед них київські, харківські, запорізькі, лисичанські волонтери, звільнені політв’язні Кремля з Криму, тут були батьки, матері, дружини і сестри воїнів, чиї імена назавжди вписані в історію батальйону.

 

Екс-снайпер батальйону з позивним “Клим” розповідає, чим для нього цей день визначний: «У 2014 році саме у цей день я приїхав у село Старе і вступив у батальйон “Донбас”. І пішов воювати снайпером. Мене тоді зустрів “Скіф” покійний і Святослав – теж загинув. Це були люди, які мене тоді прийняли. Я досі вважаю їх своєю родиною».

 

У батальйоні “Донбас” прийнято говорити: “Ми – сім’я”. Подекуди це набуває неочікуваного, життєдайного виміру.

 

“Зі своїм чоловіком я раніше служила у лавах Збройних сил України, у польовій артилерії, потім перейшла: у 2017 році підписала контракт із Національною гвардією. Служу у батальйоні спеціального призначення “Донбас”. Десь за рік, а весь цей час ми виконували службові та бойові завдання на різних позиціях, я дізналася, що я – вагітна. Певний час нікому нічого не казала, щоб продовжувати служити у звичному режимі. Ось так у нас з’явилась маленька, але дуже бойова донечка, – Радослава”, – поділилася військовослужбовиця батальйону спеціального призначення “Донбас” Крістіна.

Учасники заходу залишили свої побажання для підрозділу на величезному стягу з історичним гербом батальйону «Донбас». Наприкінці урочистостей прапор злетів у небо на великих кульках жовтого і блакитного забарвлення.

Пресслужба угруповання НГУ ОС

Група інформації і комунікації Східного ТУ