НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

19 травня у Краматорську пройшла передача гуманітарної допомоги, сформованої за ініціативою Збройних сил Латвійської Республіки та зібраної силами спонсорів і волонтерських організацій європейських країн для мешканців прифронтових населених пунктів Донбасу. Доставку вантажу вже традиційно забезпечує Національна гвардія України.

 

Це стало приводом для візиту на Донеччину Голови Сейму Латвійської Республіки пані Інари Мурнієце і Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова.

 

У стінах Донецької обласної держадміністрації (зараз розташована у Краматорську), пройшла робоча зустріч голів парламентів, іноземної делегації з головою Донецької облдержадміністрації і водночас керівником обласної військово-цивільної адміністрації Павлом Кириленком, керівниками військово-цивільних адміністрацій Авдіївки та Торецька, представниками Об’єднаних сил та Нацгвардії України. Учасники обговорили порядок передачі гуманітарної допомоги та подальші напрями співпраці у рамках програми цивільно-військового співробітництва та взаємодії між службами військового духовенства України та Латвії. Також у межах заходу пройшов брифінг для представників ЗМІ.

«Уже шостий рік поспіль Національна гвардія доставляє вантаж на своєму транспорті. Цей груз їде у 2 населені пункти – Авдіївку і Торецьк. Основна частина допомоги призначена для лікарні у Торецьку та для найбільш незахищених прошарків населення. Ми завжди раді співпрацювати з нашими латвійськими колегами», – пояснив начальник відділу інформаційної підтримки НГУ полковник Віктор Голумбівський.

 

«Більша частина сьогоднішнього вантажу – це різносезонний одяг для дітей, молоді, дорослих та медичне обладнання для лікарні у Торецьку. Зокрема, мультифункціональні ліжка і обладнання для кабінетів стоматолога та окуліста). Це небагато, але це знак довіри і того, що ми не забуваємо, що відбувається в Україні. І ми продовжуємо вірити у вашу перемогу – не лише молитвою, а й ділом», – розповів головний капелан Національних Збройних сил Латвійської Республіки Елмарс Плявінш, який організовує і координує збір, впорядкування і доставку гуманітарної допомоги.

 

«Національна гвардія першою пішла з нами на співпрацю, завжди допомагає з доставкою, охороною й іншими логістичними моментами. Ми співпрацюємо за різними напрямами і дуже дружні з капеланською службою НГУ. За всі роки кампанії гуманітарної допомоги ми перевезли вже близько 500 тонн», – додав  пан Елмарс.

 

20 травня вантаж дістався до пунктів призначення. Детальніше про це читати тут.

 

Пресслужба угруповання НГУ в ООС,

фото Ганни Ільченко