НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

5 квітня у військових частинах Східного територіального об’єднання стартувало військове стажування курсантів Національної академії Національної гвардії України. Тепер стажуватимуться гвардійці 4 року навчання. 

«Вибір на користь служіння українському народові»

Олександр Волосовець та Андрій Моргун – практично на фінішній прямій навчання. Вже через кілька місяців вони стануть вже колишніми курсантами. Нині ж вони – на 4-му році навчання.

«До навчання в академії за плечима я мав строкову службу в Національній гвардії. Відтак вибір на користь академії – більш ніж виважений та свідомий. Самореалізація та кар’єрне зростання – основі мотиватори для мене», – розповідає Олександр Волосовець.

 

«В моїй родині не було військових, але мій вибір батьки підтримали без вагань. Власне, ця підтримка й допомагає мені у навчанні. А ще усвідомлення важливості власного фаху, який за майже 4 роки навчання став для мене справжнім покликанням», – каже Андрій Моргун.

 «Місяць стажування командиром взводу»

Олександр Волосовець вчиться на командно-штабному факультеті та здобуває спеціальність «Військове управління». Андрій Моргун отримує фах «Право» на однойменному факультеті академії. На обох курсантів-гвардійців у частині попереду чекає майже місяць військового стажування на посадах командирів взводу.

«Стажування буду проходити у патрульному підрозділі, що залучається до охорони громадського порядку в місті. Відповідно в пригоді стануть ті знання, які здобув на факультеті права. Адже гвардійці, які залучаються до служби, мають оперувати усіма юридичними тонкощами – як у спілкуванні зі звичайними громадянами, так і з порушниками», – говорить Андрій Моргун.

«Кожна людина – це особистість, яку цікаво вивчати»

Курсант Владислав Бровенко навчається на гуманітарному факультеті за спеціальністю психологія. Він проходить професійне стажування у Слобожанській бригаді на посаді офіцера служби психологічного забезпечення та планує опанувати усі напрямки роботи підрозділу.

«Мене цікавить психологія, бо ми вчимося розуміти людей з іншої сторони. Бачити у людині те, що не бачать інші Для мене є цікавим пізнавати психологічні аспекти діяльності військовослужбовців у соціальному середовищі», – говорить Владислав.

Курсант Дарія Лещова стажується на посаді заступника командира роти по роботі з особовим складом у підрозділі, що займається охороною громадського порядку у Харкові.

«Плани на стажування – стати компетентною з питань, що стосуються мого напрямку роботи. Офіцер по роботі з особовим складом повинен в першу чергу приділяти увагу кожному військовослужбовцю та шукати до кожного підхід», – розповідає Дар’я.

«Впевнений, що офіцери бригади стануть для курсантів наставниками, що передадуть цінний досвід у різних аспектах діяльності бригади. За час стажування у гвардійців є час проявити таланти та спробувати свої сили під час виконання службово-бойових завдань, що покладенні на військову частину», – зазначив командир 5 Слобожанської бригади полковник Олег Савич. 

У курсантів є 4 тижні, аби отримати необхідні навички під час професійного стажування, попереду у них насичені будні постійного вдосконалення практичних навичок та отримання тих важливих знань. Вже через кілька місяців вони обов’язково стануть їм у пригоді, після закінчення навчання у Національній академії Національної гвардії України.  

 

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Анатолій Кравченко

Діана Краснікова