НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військова практика курсантів третього року навчання Національної академії Національної гвардії України триває на базі військових частин Східного оперативно-територіального об’єднання.

У третій бригаді оперативного призначення перед початком проходження практики курсантів традиційно ознайомили з військовою частиною, її історією, підрозділами та особливостями виконання службово-бойових завдань. Практика у гвардійців триватиме протягом двох тижнів. За цей час курсанти мають ознайомитися з функціональними обов’язками та порядком ведення документації відповідно до посади головного сержанта або командира взводу. На курсантів чекає інтенсивне поглиблення та вивчення своєї майбутньої посади, а також закріплення на практиці здобутих в академії теоретичних знань.

«Керівництво військової частини приділяє велике значення військовій практиці курсантів. Практика дозволяє майбутнім офіцерам зрозуміти особливості служби в різних підрозділах. Після повернення майбутніх офіцерів в Академію, отриманий досвід організації навчання у військових частинах аналізується, після чого вносяться необхідні корективи в навчальний процес», – зазначив т.в.о. командира військової частини 3017 полковник Андрій Манько.

У 5 Слобожанській бригаді троє курсантів гуманітарного факультету спробують себе на посадах командирів взводів, а один курсант командного факультету у якості головного сержанту взводу.

 «Я буду проходити практику на посаді командира взводу у стрілецькому батальйоні, що займається конвоюванням, екстрадицією та охороною осіб, взятих під варту. Практика передбачає перевірку – яким чином я зможу застосовувати теоретичні знання, що отримала під час навчання. Очікую, що успішно впораюся та отримаю новий досвід», – зазначає курсантка Тетяна Кульчій.

«Практичне виконання обов’язків на командних посадах, дозволить курсантам набути навичок, які будуть необхідними для їх подальшої військово-професійної діяльності», – зазначив т.в.о. командира 5 Слобожанської бригади полковник Михайло Якобчук.

До 12-ї бригади оперативного призначення прибув курсант Данило Пєлєвін. Він вступив до Національної академії Національної гвардії України відразу після школи. З першого ж дня стажування у Маріупольській бригаді він активно включився у процес. Наразі Данило випробовує себе у ролі головного сержанта взводу одного з патрульних підрозділів військової частини 3057, і зараз у його підпорядкуванні 21 військовослужбовець.

«Звичайно, роботи багато, служба нелегка, але завдяки підтримці командирів ти швидко адаптуєшся, – поділився враженнями курсант. Під час стажування я сподіваюсь збагатитися досвідом роботи з особовим складом, а також практично відпрацювати все те, чого вимагає програма стажування користуючись знаннями, здобутими в Академії», – поділився Данило.

За програмою практики кожному курсанту необхідно навчитися організації та проведенні виховної роботи, формам і методам роботи у військових колективах, проведенню навчальних занять та керуванню підрозділом загалом.

За матеріалами військових частин 3005, 3017, 3057