НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

З курсантами магістратури гуманітарного факультету Академії Нацгвардії провели сумісне заняття у рамках дисципліни «Стратегічні комунікації військ».

 

Представник групи превентивної роботи Головного управління Національної поліції Станіслав Коваль у Харківській області ознайомив гвардійців із субкультурою футбольних уболівальників та футбольних фанатів.

 

 

Курсанти також мали можливість переглянути відеоролики та здійснити характеристику комунікативного кредо й комунікативного стилю футбольних фанатів. Наостанок були створені рекомендації щодо контролю за поведінкою футбольних фанатів із боку Національної гвардії України.

 

 

За словами представника Нацполіції, майбутнім офіцерам необхідно розуміти не лише на якому масовому заході вони перебувають, але і як вони будуть діяти в тій чи іншій ситуації – так звана оцінка ризиків. Коли командир усвідомлює, з якими групами вболівальників працюватиме, він матиме можливість прийняти об’єктивні та правильні рішення, а також діяти відповідно до тієї чи іншої оперативної обстановки.

 

Начальник сектору превентивної комунікації Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції України в Харківській області майор Станіслав Коваль каже, що у першу чергу, треба не розпалювати конфлікт із цивільним населенням і зберегти особовий склад. 

 

 

Щоб донести цю важливу тезу, нам потрібно надати курсантам інформацію, яка базувалася б не просто на ефемерних подіях, а на реальних ситуаціях, які ми також розібрали. Для нас важливою є конструктивна взаємодія з гвардійцями. Якщо військовослужбовці Національної гвардії України на досить високому рівні володіють навичками служби, то це значно полегшує роботу представникам поліції».

 

 

Кураторами, у рамках сумісного заняття, були радник командувача Національної гвардії України зі стратегічних комунікацій Дмитро Брук та доцент кафедри філології, перекладу та стратегічних комунікацій Академії, кандидат філологічних наук Лілія Дорошина.

 

 

Під час заняття представники групи превентивної роботи Нацполіції звернули увагу курсантів на відносно новий напрямок як для Нацполіції, так і Нацгвардії – діалог із організаторами та учасниками акцій під час масових заходів, а саме футбольних матчів, – наголосила Лілія Дорошина. – Для курсантів, які знаходяться за крок до випуску, такі заняття необхідні та актуальні».

 

Курсант Євгеній Проценко завжди цікавиться заняттями, на які запрошені представники-практики з інших структур, адже, як наголошує гвардієць, це можливість перейняти важливий досвід.  

 

 

 

Мені було достатньо цікаво послухати про те, який шлях пройшли поліцейські у сфері забезпечення правопорядку під час масових заходів, починаючи від 2014 року, зокрема про скандинавську модель управління. Ключовим, на мій погляд, є розуміння того, яким чином потрібно взаємодіяти з представниками поліції, щоб досягнути максимально позитивних результатів, – прокоментував Євгеній Проценко. – Скажімо, до цього заняття, я не знав, що є розподіл фанатів на ультрас, хуліганів та звичайних відвідувачів. І до кожної із цих категорій потрібно знаходити різні ключі комунікації».

                   

 

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікацій НА НГУ