НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

У період з 26 липня по 1 серпня поточного року особовий склад НГУ залучався до служби у 21 обласному центрі держави та місті Києві, а також – у 40-ка містах обласного та районного підпорядкування, 26-и населених пунктах сільської місцевості. Також впродовж минулого тижня гвардійці патрулювали територію залізничних вокзалів у Харкові та Дніпрі.

За результатами служби за минулий тиждень патрульні Нацгвардії передали працівникам Національної поліції 109 осіб за підозрою у вчиненні злочинів, 1 тис. 385 осіб за адміністративні правопорушення.

У затриманих вилучено: 2 пристрої травматичної дії, 7 набоїв, холодну зброю, 0,416 кг наркотичних речовин та виявлено 2 ділянки поля із незаконним посівом рослин коноплі у кількості 35 тис. 246 кущів (у складі самостійних патрулів та спільно з НПУ). Повернуто майна на суму 13 тис. 194 грн.

Продовжується залучення особового складу НГУ до охорони громадського порядку під час курортного сезону на території 20-ти населених пунктів держави: 

м. Яремча Івано-Франківської області та м. Івано-Франківськ;

смт. Подманово, с. Гряда, с. Світязь, м. Мельники Волинської області;

с. Рудка (Біле Озеро) Рівненської області;

м. Бердянськ, смт Кирилівка Запорізької області;

м. Одеса та смт Сергіївка, СТП Затока, СТП Грибівка, СТП Приморське, СТП Росєйка, СТП Катранка Одеської області;

смт Коблево Миколаївської області;

м. Слов’янськ, м. Маріуполь, м. Святогірськ, с. Щурово с. Мелікіно Донецької області.

Цього тижня понад 300 гвардійців було залучено до спільної з Державною прикордонною службою операції «КАРПАТИ-2021».

Також військовослужбовці Нацгвардії брали участь у пошукових заходах на території: с. Болтишка Дніпропетровської області, смт Старий Салтів Харківської області, с. Брище Волинської області, с. Старі Кути Івано-Франківська області, с. Козачки Хмельницької області, с. Підлісний Ялтушків Вінницької області.

Цього тижня гвардійці забезпечили правопорядок на 48 масових заходах:

під час громадських акцій біля державних органів влади;

під час спортивних заходів;

під час релігійних заходів;

під час святкових та культурно-видовищних заходів тощо.

Гвардійці брали активну участь у заходах із протидії поширенню на території України COVID-19. Зокрема, впродовж минулого тижня, вони здійснювали охорону територій 3 об’єктів госпіталізації хворих коронавірусом, обсервації (ізоляції) у Києві, Одесі та Хмельницькому.

Патрульні підрозділи НГУ продовжують забезпечувати правопорядок в районі операції Об’єднаних сил у Сєвєродонецьку і Рубіжному Луганської області та Маріуполі, Слов’янську, Краматорську – на Донеччині.

За результатами служби в районі ООС передано працівникам Національної поліції 2 особи за підозрою вчиненні злочину та 8 осіб (5 самостійним та 3 спільними з НПУ нарядами) за адміністративні правопорушення. У затриманих вилучені наркотичні речовини та холодна зброя.

Військовослужбовці Нацгвардії продовжують виконувати завдання щодо здійснення заходів державної охорони, забезпечення проведення широкомасштабних масових заходів громадсько-політичного характеру, охорони органів місцевого самоврядування, а також у профілактичних заходів в місцях та районах з найбільш складною криміногенною обстановкою, в тому числі з протидії незаконному видобутку бурштину у Волинській, Рівненській та Житомирській областях.

З початку року гвардійські патрулі затримали 3 тис. 300 осіб за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень та 49 тис. 040 осіб за адміністративні правопорушення, з них 140 осіб за кримінальні правопорушення на території проведення ООС.

Згадаємо резонансні випадки правопорушень і ймовірних злочинів цього тижня:

26 липня патрулем в/ч 3012 НГУ під час несення служби з ОГП в СТП «Затока» Одеської області (забезпечення курортного сезону), було виявлено та затримано громадянина за ст. 185 ККУ, який незаконно заволодів мобільний телефон вартістю 5 тис. грн. місцевого жителя. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

26 липня патрулем в/ч 3012 НГУ, під час несення служби з ОГП в СТП «Ланжерон» Одеської області (забезпечення курортного сезону), було виявлено та затримано громадянина, який згідно даних інформаційно-пошукових систем НПУ перебував у активному розшуку за ст. 309 ККУ. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

27 липня патрулем в/ч 1141 НГУ під час несення служби з ОГП в пп Мельники Волинської області (забезпечення курортного сезону), після отримання повідомлення про скоєння грабежу та незаконне заволодіння мобільним телефону вартістю 5 тис. грн., при відпрацюванні прилеглої території, було виявлено та затримано  чоловіка за ст. 186 ККУ «Грабіж», у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено відібраний мобільний телефон. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

28 липня патруль в/ч 3011 НГУ спільно з НПУ пішим патрулем зі службовим собакою, під час проведення профілактичних заходів під умовною назвою «МАК» на території Кіровоградської області, виявив ділянку поля  із незаконним посівом рослин коноплі у кількості 30 тис. кущів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

28 липня патрулем в/ч 3011 НГУ спільно з з НПУ, під час несення служби з ОГП в м. Кропивницький, було затримано чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено мисливський ніж без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

28 липня автопатрулем в/ч 3059 НГУ спільно з НПУ, під час несення служби з ОГП м. Кременчук, було виявлено та затримано чоловіка, який згідно даних інформаційно-пошукових систем НПУ перебував у активному розшуку за ст. 185 ККУ «Крадіжка». На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

28 липня патрулем в/ч 3059 НГУ, під час несення служби з ОГП м. Кременчук, було виявлено та затримано громадянку, яка згідно даних інформаційно-пошукових систем НПУ перебувала у активному розшуку за ст. 185 ККУ «Крадіжка». На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

28 липня автопатрулем в/ч 3056 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Херсон, було затримано чоловіка за  ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину синтетичного та рослинного походження загальною вагою 10 грамів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

28 липня патрулем в/ч 3033 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Бердянськ, було виявлено та затримано громадянина за  ст. 309 ККУ, який побачивши військовий наряд різко змінив напрямок руху та намагався втекти. Під час проведення поверхневої перевірки у нього було виявлено 45 розфасованих пакетиків із наркотичною речовиною синтетичного походження загальною вагою 70 грамів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

28 липня патрулем в/ч 3005 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Харків, було затримано громадянина за  ст. 307 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено розфасовані пакетики із наркотичною речовиною синтетичного походження загальною вагою 25 грамів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

29 липня патрулем в/ч 3036 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Дніпро, було затримано чоловіка за  ст. 307 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено 10 пакетиків із наркотичною речовиною синтетичного походження загальною вагою 10 грамів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

29 липня патрулем в/ч 3011 НГУ спільно з НПУ, під час проведення профілактичних заходів під умовною назвою «МАК» на території Кіровоградської області, було виявлено ділянку поля  із незаконним посівом рослин коноплі у кількості 5 тис. 246 кущів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

30 липня автопатрулем в/ч 3039 НГУ спільно з НПУ, під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, по «гарячим слідам», було виявлено та затримано               громадянина за ст. 185 ККУ, який із квартири місцевої жительки викрав дитячу коляску вартістю 6 тис. грн.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

30 липня патрулем в/ч 3036 НГУ, під час несення служби з ОГП м. Краматорськ, було виявлено та затримано чоловіка, який згідно даних інформаційно-пошукових систем НПУ перебував у активному розшуку за ст. 185 ККУ «Крадіжка». На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

30 липня патрулем в/ч 3012 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Одеса, було виявлено та затримано 4 особи за ст. 185 ККУ «Крадіжка», які напередодні здійснили крадіжку особистих речей (валізи) у громадян на залізничному вокзалі та затримувались за здійснення аналогічних злочинів. Їх причетність до злочину підтвердили заявники. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

30 липня патрулем в/ч 3002 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Дрогобич, було затримано чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено травматичний пістолет та 7 набоїв до нього без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

31 липня патрулем в/ч 1141 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Володимир-Волинський, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено газовий пістолет «Макарова» без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

1 липня патрулем в/ч 3053 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Кам’янець-Подільський, було затримано 2 особи за ст. 309 ККУ, у яких під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину синтетичного походження загальною вагою 52 грама. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

 

Пресслужба НГУ