НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

За сім років роботи в Україні КМЄС досягла значного прогресу. Задля успіху реформ ми й надалі підтримуватиме правоохоронні органи, систему верховенства права та громадянське суспільство шляхом надання стратегічних консультацій, тренінгів та обладнання відповідно до європейських стандартів, міжнародних принципів належного врядування та прав людини.

Починаючи з 2014 року, Місія надає підтримку державним органам України у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом стратегічних консультацій і практичної підтримки заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами належного врядування та дотримання прав людини.

Мандат КМЄС передбачає три напрямки діяльності:

  • Надання стратегічних консультацій щодо реформування сектору цивільної безпеки для розробки стратегій сектору цивільної безпеки;
  • Підтримка імплементації реформ через надання практичних консультацій, тренінгів та реалізації інших проєктів;
  • Співпраця та координація для забезпечення координації реформ між українськими та міжнародними партнерами.

Наразі Нацгвардія розширює співпрацю із Консультативною місією Європейського Союзу в Україні.

Ми активно вивчаємо та впроваджуємо досвід європейських країн. Нацгвардія стала повноправним членом Міжнародної асоціації сил жандармерії та поліції в статусі військової установи FIEP у 2017 році. Ця подія свідчить про визнання Національної гвардії України рівною серед аналогічних формувань країн Європи та світу і стала потужним імпульсом продовження реформ в НГУ, зокрема адаптації національної нормативно-правової бази відповідно до стандартів провідних країн світу.

У липні цього року відбулася зустріч командувача Національної гвардії України генерал-полковника Миколи Балана та Голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС) Антті Хартікайнена.

Тоді командувач НГУ ознайомив учасників зустрічі з основними завданнями, роллю та місцем НГУ в безпековому секторі держави, а також спектром завдань, які Національна гвардія виконує спільно із поліцією та в районі проведення ООС. Сторони також поспілкувались про можливу співпрацю в регіонах, зокрема де є регіональні представництва КМЄС.

За результатами зустрічі було визначено перспективні напрямки співпраці, зокрема це надання стратегічних консультацій щодо реформування сектору цивільної безпеки для розробки стратегій сектору цивільної безпеки, підтримка імплементації реформ через надання практичних консультацій, тренінгів, співпраця та координація для забезпечення координації реформ між українськими та міжнародними партнерами.

Має бути поглиблена міжвідомча співпраця, у тому числі через створення спільної робочої групи із залученням представників НГУ, НПУ та КМЄС, що дасть змогу розробляти та координувати проведення спільних навчань та тренінгів за напрямками охорони громадського порядку, природних ресурсів, проведення карантинних заходів та стабілізаційних дій у постконфліктному середовищі, спільного виконання завдань на кордонах та під час забезпечення курортного сезону, а також впровадження гендерних підходів та проведення тренінгів для фахівців з комунікації.

Такий підхід дасть змогу підвищити взаємосумісність Нацгвардії та Національної поліції України під час виконання завдань, використання передового досвіду країн ЄС.

У рамках співпраці Національної гвардії України з Консультативною місією Європейського Союзу в Україні упродовж жовтня 2021 року забезпечено участь шести представників НГУ в навчальних курсах з питань підтримки громадської безпеки під час проведення футбольних матчів, що проводилися в містах Стокгольм (Королівство Швеція), Копенгаген (Королівство Данія) та Мальме (Королівство Швеція).

Упродовж жовтня-листопада 2021 року забезпечено участь шести представників НГУ в тренінгах з охорони громадського порядку, які проводилися Мобільною тренувальною групою КМЄС в містах Дніпрі та Харкові.

Команда міжнародних консультантів КМЄС здебільшого складається з представників країн Європейського Союзу. Досвідчені фахівці у сфері безпеки, поліцейської діяльності, судової системи, боротьби з корупцією, дотримання прав людини, зв’язків із громадськістю діляться своїм досвідом з українськими партнерами місії в рамках спільних зусиль щодо прискорення процесу реформування сектору цивільної безпеки.

Пресслужба НГУ