НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні, 21 квітня, в Головному управління Національної гвардії вакцинували понад 100 військовослужбовців.

Вакцинація в Національній гвардії України почалась у березні 2021 року. Здійснюють її  мобільними бригадами закладів охорони здоров’я МВС та МОЗ України. Імунізація проводиться у виїзному режимі в спеціально організованих тимчасових пунктах щеплення за місцем дислокації.

За словами начальника військово-медичного управління Головного управління НГУ полковника Дениса Трегуба військовослужбовці Національної гвардії України, які виконують службово-бойові завдання в районі проведення ООС отримують щеплення під час першого етапу вакцинації, медичні працівники під час другого, всі інші під час третього етапу.

Перед щепленням військовослужбовці заповнюють необхідні документи. Лікарі проводять температурний контроль, оглядають гвардійців та опитують, чи не мають вони протипоказань щодо щеплення. За кожним вакцинованим військовослужбовцем резервується друга доза вакцини, яка буде йому введена через 28 днів з дати вакцинації для завершення повного курсу вакцинації.

Вакцинація від COVID-19 є добровільною. Після її проведення військовослужбовці протягом 30 хвилин знаходяться під наглядом лікаря, після чого, за відсутності побічних реакцій, повертаються до виконання службово-бойових завдань.

«Сьогодні ми маємо розуміти одне, що військовий повинен бути здоровим для того, щоб ефективно виконувати свої функціональні обов’язки за призначенням. Ми своїм прикладом показуємо, що вакцинація необхідна», – зазначив заступник командувача (по роботі з особовим складом) генерал-лейтенант Ярослав Сподар.

«Вакцинація від COVID-19 допомагає розвинути імунітет до вірусу. Організм може певним чином реагувати на вакцину, це означає, що вибудовується захист. Такі реакції в місці ін’єкції, як тимчасові біль, набряк є варіантом норми», – наголошує Денис Трегуб.

Станом на 21 квітня 2021 в Національній гвардії України з початку пандемії COVID-19 захворіло 4295 військовослужбовців. У Національній гвардії України вже щеплено  4859 військовослужбовців та найближчим часом планують зробити 11042 військовослужбовців всіх категорій.

Пресслужба НГУ