НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

29 грудня 2021 року на 81-му році життя помер командувач Національної гвардії України у 1996-1998 роках генерал-лейтенант у відставці.

У Києві на території Центрального клінічного госпіталю МО України відбулася церемонія прощання.

У ній взяли участь командування Національної гвардії України, Рада Асоціації ветеранів внутрішніх військ та Національної гвардії України, рідні та близькі Ігоря Івановича.

Одного з перших командувачів Національної гвардії України поховали на його малій батьківщині, у селі Чесники, Рогатинського району, що на Івано-Франківщині.

Вшанували пам’ять генерал-лейтенанта Ігоря Вальківа та підтримали родину померлого командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан, начальник Західного територіального управління генерал-лейтенант Олександр Набок та командування військової частини 1241.

Вальків Ігор Іванович

Народився 23 серпня 1941 року в селі Чесники Івано-Франківської області.

На військовій службі з 1962 року. Пройшов усі ступені службового і професійного зростання, очолюючи взвод, окрему роту, окремий навчальний батальйон, штаб полку, полк, штаб дивізії та дивізію внутрішніх військ МВС СРСР в Комі АРСР.

З листопада 1991 по липень 1996 року – перший заступник командувача Національної гвардії України.

У 1996-1998 роках командувач Національної гвардії України.

1998 року звільнений в запас Збройних Сил України.

Мав гарні організаторські здібності, виявляв вимогливість до підлеглих у поєднанні з турботою про них. Понад 10 років працював на посаді професора кафедри військової підготовки Київського аграрного університету.

Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та Червоної зірки, багатьма іншими державними і відомчими відзнаками.

Пресслужба НГУ