НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У День Національної гвардії України її командування на чолі з генерал-полковником Миколою Баланом вшанували пам’ять захисників України, які загинули у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.

 

Зранку, 26 березня, командувач НГУ разом із своїми заступниками помолились у Михайлівському Злотоверхому соборі за мир на українській землі та поставили свічки за упокій полеглих воїнів.

Після цього вони вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті в меморіальному комплексі «Зала пам’яті», що знаходиться на території Міністерства оборони України.

Також вони поклали квіти на столичній Солом’янській площі до Меморіалу на честь працівників правоохоронних органів, які загинули при виконанні службових обов’язків.

За 7 років існування Національної гвардії України 40 526 осіб отримали статус учасників бойових дій (з них 1238 жінок), 1536 відзначені державними нагородами, зокрема 196 посмертно.

 

П’ять Героїв України (посмертно): генерал-майор Сергій Кульчицький, полковник Андрій Соколенко, лейтенант Богдан Завада, сержант Сергій Михальчук, солдат Євген Тельнов.

 

З 2014 року в АТО/ООС загинуло – 229 гвардійців, 913 отримали поранення і травми на війні, 13 рахуються зниклими без вісти. Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!

 

Пресслужба НГУ