НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

15 вересня Командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан провів робочу онлайн-зустріч з командувачем Національної гвардії Каліфорнії генерал-майором Девідом Болдвіном. У відеоконференції взяла участь заступниця Міністра внутрішніх справ України Мері Акопян.

Головна увага сторін була звернута до обговорення напрямів подальшої співпраці на п’ятирічну перспективу та домовленості щодо опрацювання двостороннього документа про співпрацю.


Нещодавно, 3 вересня 2021 року, на зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським командувач Національної гвардії Каліфорнії Девід Болдвін дав високу оцінку співробітництву з Національною гвардією України.


На початку відеоконференції генерал-полковник Микола Балан висловив вдячність за стійку позицію Сполучених Штатів Америки у підтримці України, сектору безпеки та оборони держави та надання матеріально-технічної допомоги Національній гвардії і Збройним Силам України. Також командувач НГУ подякував за відстоювання Національною гвардією Каліфорнії інтересів української Національної гвардії під час роботи Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету (БОКК) та підкреслив вагомість здобутків співробітництва в рамках Державної програми партнерства (SPP).


Нагадаємо, у рамках участі НГУ в Багатонаціональному об’єднаному комітеті (БОКК) спільно із Національною гвардією штату Каліфорнія НГУ отримала міжнародну технічну допомогу на суму близько 78 мільйонів доларів США. Зокрема, засоби радіо- та супутникового зв’язку, медичне майно та обладнання, оптичні прилади, інженерне обладнання, системи розвідки цілей, безпілотні літальні апарати.


За період співпраці у рамках Державної програми партнерства (SPP) з 2014 року Національною гвардією Каліфорнії було проведено 23 спільних заходи з Національною гвардією України, з них 14 – навчального характеру.


Мері Акопян наголосила, що МВС посилено працює над розбудовою системи авіабезпеки МВС та відновленням аеромедичної евакуації, тому для формувань структури важливо ознайомитися із досвідом американських партнерів. Зокрема, з практиками евакуації поранених та тяжкохворих громадян, підготовкою льотного складу.  


Генерал-майор Девід Болдвін висловив свою зацікавленість у подальшій співпраці в згаданому напрямку та готовність активно долучитися до процесу з метою подальшого посилення спроможностей для розвитку безпекового авіапростору та залученості силових структур до порятунку громадян.


Генерал-полковник Микола Балан висловив підтримку зусиль особового складу Національної гвардії Каліфорнії у боротьбі з масштабними лісовими пожежами в штаті та подякував за запрошення п’яти військовослужбовців Національної гвардії України взяти участь у змаганнях за звання найкращого воїна (Best Warrior Competition), які проходитимуть з 25 по 29 жовтня 2021 року на базі тренувальних центрів НГ Каліфорнії «Кемп Сан-Луїс-Обіспо» та «Кемп Робертс».


Сторони обговорили питання спільної колективної підготовки та можливість спільних навчань двох батальйонів – з України та з Каліфорнії. Командувач НГУ поінформував про розпочату роботу з включення батальйону Нацгвардії до Програми перевірки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей НАТО.


Ця програма є механізмом, який дозволяє підрозділам брати участь у навчаннях, місіях та операціях під проводом НАТО, а також залучатися до оперативного чергування у складі багатонаціональних військових формувань високої готовності (під проводом НАТО, ЄС, ООН).


За результатами зустрічі, сторони досягли певних домовленостей щодо спільних проєктів з питань розвитку системи підготовки в Національній гвардії України (залучення американських інструкторів до процесу навчань у Міжнародному навчальному центрі підрозділів НГУ та до курсів підготовки сержантського складу). Також було обговорено залучення до міжнародних освітніх програм, дорадчої допомоги з розробки доктринальних документів НГУ (в НГУ розпочато роботу з системної розробки керівних документів за стандартами НАТО), розвитку систем зв’язку, логістичного забезпечення, кібербезпеки, стратегічних комунікацій і мовної підготовки.

 

Довідково. Співпраця між Національними гвардіями України та Каліфорнії триває з 1993 року. Американські гвардійці – одні з найактивніших партнерів НГУ. З початком збройної агресії проти України у 2014 році співробітництво між структурами значно активізувалося. Представники обох силових формувань беруть участь в роботі підкомітету БОКК, де вирішуються питання щодо надання безпекової допомоги Україні від уряду США.  

 

Пресслужба НГУ