НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Головному управлінні Національної гвардії України відбулася робоча зустріч командування Нацгвардії з представниками Посольства Італійської Республіки в Україні.

Метою зустрічі стало знайомство із новопризначеним аташе з питань оборони Посольства Італійської Республіки в Україні. Ним став полковник Емануеле Канале Парола. Він прийняв обов’язки від свого попередника полковника Ріккардо Крістоні, який займав цю посаду протягом чотирьох років.

Під час зустрічі командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан поінформував гостей про виконання Національною гвардією України завдань в операції Об’єднаних сил та діяльність в Міжнародній Асоціації сил жандармерії та поліції у статусі військової установи FIEP.

Також варто зазначити, що в 2021 році був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Військами Карабінерів Міністерства Оборони Італійської Республіки та НГУ.

«Хотів висловити слова подяки, у вашому обличчі, Військам Карабінерів Італії. Вони протягом багатьох років беруть участь у спільних навчаннях з Нацгвардією. Також проводили практичне стажування підрозділів з охорони громадського порядку, інструкторів з гірської підготовки та курси вивчення італійської мови. Нацгвардія, зі свого боку, минулого року сприяла доставленню групи медиків системи МВС та МОЗ до Італії для протидії поширенню COVID-19. Сподіваємося на подальший розвиток взаємовідносин та плідне співробітництво. Ми завжди відкриті до співпраці», – звернувся до присутніх командувач НГУ генерал-полковник Микола Балан.

«Дозвольте вам подякувати за те, що є можливість здійснити перший візит в якості аташе саме до Національної гвардії України. Я поінформований щодо подальших спільних заходів та буду робити все можливе для того, щоб вони відбувалися на належному рівні», – сказав новоспечений аташе з питань оборони Посольства Італійської Республіки в Україні полковник Емануеле Канале Парола.

За його словами, одним з перших завдань, яке планується реалізувати – це організувати візит Генерального командувача Військ Карабінерів Італії до України.

«За час моєї місії я побачив наскільки багато роботи виконує Національна гвардія для країни. Для мене великою честю є сказати слова подяки за те, скільки мені можливостей надала Нацгвардія та за дружбу, яку я отримав від вас. Співробітництво було плідним і спільні заходи, які відбуваються з Військами Карабінерів є тому доказ. За ці чотири роки ми спостерігали наскільки сильно виросла спроможність та професійність Національної гвардії України. Я дуже радий Меморандуму, що був підписаний у цьому році і впевнений, що він дасть можливість розширити сфери співпраці. Від усього серця вам вдячний за роботу», – підсумував полковник Ріккардо Крістоні.

Насамкінець представники італійської делегації відвідали Центральний музей Національної гвардії України, де ознайомилися з історією відомства, а також вшанували пам’ять українських військовослужбовців, які поклали своє життя захищаючи державу.

Довідково. У рамках дії Меморандуму про взаєморозуміння між Військами карабінерів Міністерства Оборони Італійської Республіки та НГУ, який було підписано 30 березня 2021 року співробітництво буде спрямоване на заходи щодо професійної підготовки і нарощування потенціалу з урахуванням таких пріоритетних напрямів: 

– боротьба з тероризмом;

– охорона громадського порядку під час масових заходів та припинення масових заворушень, стабілізаційні поліцейські заходи в постконфліктному середовищі; 

– обмін досвідом в галузі професійної підготовки відповідно до міжнародних стандартів, а також надання допомоги в нарощуванні потенціалу в галузі забезпечення громадської безпеки;

– спільна участь у проєктах, що фінансуються національними та міжнародними партнерами чи донорами.

Пресслужба НГУ