НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні, 5 липня, на території відділу спеціальної та фізичної підготовки Національної академії внутрішніх справ (с. Віта Поштова) відбулися урочистості з нагоди Дня Національної поліції України, 100-річчя Національної академії внутрішніх справ та чергового випуску офіцерів поліції.

Урочистий захід відбувся за участі Президента України Володимира Зеленського, міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, голови Національної поліції України Ігоря Клименка, ректора Національної академії внутрішніх справ України Володимира Чернєя, командувача Національної гвардії України Миколи Балана, працівників підрозділів НПУ, випускників і курсантів НАВС.

Президент України Володимир Зеленський привітав поліцейських з професійним святом.

«Я щиро вітаю вас з Днем Національної поліції України. Ви обрали для себе дуже відповідальне гасло – служити та захищати, а з ним складну і небезпечну службу. Щодня українська поліція має активно протидіяти злочинності, забезпечувати публічний порядок, допомагати людям в різних складних, критичних ситуаціях, зокрема, у приборканні пандемії Covid-19. А найголовніше – зміцнювати рівень довіри українського суспільства. Всі громадяни нашої держави мають відчувати, що різниця між міліцією та поліцією не у назві, а у принципах, доблесті, доброчесності, ставленні до кожного громадянина, кожної людини», – сказав Володимир Зеленський.

Президент України наголосив, що у важкій повсякденній роботі поліцейські не рідко, ризикуючи власним життям, проявляють мужність, волю, вірність присязі та українському народові. За час незалежності України 1204 працівників органів внутрішніх справ загинули від рук злочинців. 141 працівник віддав своє життя, захищаючи Україну на сході нашої держави.

Присутні вшанували пам’ять загиблих правоохоронців хвилиною мовчання.

Глава держави також звернувся до викладачів, курсантів та випускників Національної академії внутрішніх справ, привітавши зі 100-річчям заснування закладу освіти.

Своєю чергою міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зазначив, що Національна академія внутрішніх справ як відомчий навчальний заклад уже багато років є невід’ємною складовою системи підготовки персоналу для різних підрозділів МВС України. Це сучасний заклад вищої освіти європейського зразка, який здійснює інноваційну освітню діяльність, проводить фундаментальні та прикладні наукові дослідження.

«За 6 років до лав Національної поліції України вступили 63 тисячі українців. Більшість із них – випускники навчальних закладів системи МВС. Сьогодні ми вітаємо в нашій родині 585 випускників Національної академії внутрішніх справ. Ось вона молода, красива, амбітна наша нова поліція! Щира подяка викладачам та працівникам академії, яка сьогодні святкує своє 100-річчя. Фахово підготовлені працівники – надважлива інвестиція розбудови Національної поліції. Вітаю хлопців і дівчат, які вибрали для себе цю складну та гідну життєву справу – служити Закону та захищати людей», – сказав Арсен Аваков.

Після вітальних промов відбулася урочиста церемонія вручення офіцерських погонів та дипломів 585 випускникам Національної академії внутрішніх справ України. Найкращим працівникам поліції та викладачам НАВС Президент України вручив державні та відомчі нагороди.

У рамках заходу поліцейські продемонстрували свою підготовку у визволені заручників із залученням гелікоптера Airbus H-145.

За матеріалами МВС

Фото Віктора Петриченка