НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

14 травня відбулося розширене засідання ради Центральної міжрегіональної секції Асоціації ветеранів внутрішніх військ та Національної гвардії України. На засіданні обговорили питання організаційної роботи, участі ветеранів у заходах з військовослужбовцями НГУ та соціального захисту ветеранів.

У засіданні взяли участь командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан, заступник командувача (по роботі з особовим складом) генерал-лейтенант Ярослав Сподар, начальник управління Північного ОТО генерал-майор Олег Гарчу, голова ради Асоціації ветеранів ВВ та НГУ полковник у відставці Георгій Федорчук, 1-й заступник голови ради Асоціації генерал-майор у відставці Василь Молдавчук, інші члени ради Асоціації та голова ревізійної комісії Асоціації полковник у відставці Володимир Ананченко.

Генерал-полковник Микола Балан поінформував ветеранський актив з питань виконання гвардією завдань за призначенням, її бойових спроможностей та матеріального забезпечення, подякував ветеранам за участь у роботі з особовим складом НГУ, внесок у становлення внутрішніх військ та Національної гвардії України під час проходження ними служби у її лавах, особливо за мужність і вірність військовому обов’язку під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та побажав усім міцного здоров’я і вручив державні й відомчі нагороди.

Усі нагороджені також отримали відомчі відзнаки НГУ «Шана народу» та книги «У Чорнобиль нас покликала сурма».

Ветерани висловили вдячність командуванню НГУ за повагу до них, високу оцінку їх внеску у становлення і зміцнення військового формування на попередніх етапах його розвитку та постійну увагу й підтримку.

Присутні привітали з 80-річним ювілеєм ветерана гвардії, керівника польотами авіації під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, полковника у відставці Любомира Мимку, який до цієї дати був удостоєний відзнаки Київської міської організації ветеранів України «Почесний ветеран міста-героя Києва».

До складу Центральної міжрегіональної секції була прийнята Об’єднана ветеранська організація «Вартові Чорнобиля», до якої входять ветерани колишніх військових частин 3561 і 3031 та військової частини 3041 (м. Славутич). У члени Асоціації був прийнятий полковник у відставці Олександр Гусєв.

Відбулась також презентація збірки віршів ветерана Національної гвардії України Миколи Грабовського «В обіймах хмар», виданої зусиллями ветеранів у пам’ять про поета. На заході були присутні дружина поета Оксана Грабовська, автор проєкту Олександр Бернацький, бойові побратими. 

Голова ради Центральної міжрегіональної секції Асоціації полковник у відставці Георгій Даценко