НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

П’ятеро цуценят німецької вівчарки, ветеринарні препарати ProVET, іграшки для дресури, корми та засоби гігієни. Усе це отримали частини Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України завдяки харківським меценатам.

Той, Тедді, Тейлор, Тріша та Сімона. Саме так звуть цуценят, які розпочали чотиримісячний курс підготовки, аби стати службовими собаками та з якими сьогодні познайомили учнів 127-ї, 162-ї харківських шкіл, спеціальної школи №2, почесних гостей та гвардійців 5-ї Слобожанської бригади.

«Перший етап навчання триватиме чотири місяці, але загалом це безперервний процес, який триває протягом всього життя службового собаки. Під час навчання ми за собакою спостерігаємо та виявляємо, де вона зможе показати себе якнайкраще. Наші собаки залучатимуться на задачі з конвоювання, охорони громадського порядку, виконання завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил», – розповів представникам ЗМІ начальник кінологічної служби Східного територіального управління підполковник Роман Башовий.

Характер у Сімони м’який, добрий, грайливий. Собачка дуже добре піддається дресируванню.  Її подарував нацгвардійцям власник харківського телеканалу «Simon» Олександр Давтян. Тепер таке ім’я має два службових собаки у підрозділах Східного ОТО – Сімон та Сімона. При цьому дівчинку належних характеристик довелося шукати майже півроку.

«Це – Тріша і служитиме у 15-му Слов’янському полку. Має грайливий, веселий характер. Любить апортировку, їй подобаються м’ячі», – ділиться кінолог військової частини 3035 Євген Ільченко.

Вона та троє її братів – подарунок від бізнесмена та мецената Юрія Сапронова. До цього він передав гвардійцям дев’ять німецьких вівчарок та шість малінуа. Собак відбирали офіцери-кінологи і вони належать до кращих робочих ліній, які тільки є в Україні. Саме такою була вимога пана Юрія – кращі кінологи мають працювати із найкращими в Україні собаками.

«Захист Батьківщини – це непроста робота, і я розумію це, як син офіцера. Вірю, що ці цуценята у надійних руках. І дякую солдатам і офіцерам Національної гвардії України, які нас захищають. Сьогодні я ще раз переконався, що ви, дійсно, – найкращі!», – заявив Юрій Сапронов

 

«Традиційно наша сім’я і наша компанія, з перших днів війни допомагає армії, бо багато наших знайомих пішли добровольцями. А ще ми дуже добре знаємо собак, і що їм потрібно для максимального розкриття їхнього потенціалу. Власне, це у комплексі, пояснює, чому ми допомагали, допомагаємо і будемо допомагати кінологічній службі Східного ОТО», – прокоментувала керівник компаній «Сузір’я» Тетяна Попова.

Її команда починаючи з 2016 року передає ветеринарні препарати та іншу продукцію для службових собак Нацгвардії України у Харкові, Сумах, Маріуполі, Слов’янську та Рубіжному.

«Щиро дякуємо меценатам, які допомагають нашій кінологічній службі. Виростити ефективного службового собаку та на сто відсотків розкрити його потенціал надзвичайно складно. Для цього потрібні висококласні фахівці, якісні корми та препарати. Врешті-решт, величезну роль грає генетика. Все це надзвичайно важливо, бо від цього залежить безпека наших громадян», –  запевнив начальник Східного територіального управління НГУ генерал-майор Олег Сахон.

Він також закликав присутніх на зустрічі дітей не сприймати гвардійських службових собак як фактор страху, бо вони створені, щоб любити і захищати людей. Переконатися в цьому юні харків’яни змогли під час імпровізованої фотосесії з кінологами та цуценятами.

«Ця зустріч для нас дуже важлива. Радий бачити у стінах 5-ї Слобожанської бригади учнів шкіл, з якими гвардійців пов’язує багаторічна дружба, представників засобів масової інформації, а також людей, які з початку війни, що розпочала Росія на Сході України, постійно допомагають нам боронити і країну, і українців», – зазначив командир 5-ї Слобожанської бригади полковник Олег Савич.

Кінологи-гвардійці, у свою чергу, скористалися можливістю також продемонструвати навички та вміння своїх дорослих підопічних. Вони долали перешкоди, показували власну слухняність, терпіння, сміливість та спритність, шукали вибухонебезпечні пристрої та інші заборонені предмети. Присутні побачили, як діє кінологічна пара на блокпосту та під час охорони громадського порядку.

Цей день, взагалі, був сповнений несподіванок. До 5-ї Слобожанської бригади завітала мама одного зі строковців Ірина Касімова, з собою привезла спеціальні пелюшки для цуценят. Гвардійці їй теж підготували сюрприз, на зустріч їй вийшов син з квітами. Через карантинні обмеження вони не бачились з моменту призову. Зауважимо, Данило Касімов цілеспрямовано йшов саме до Національної гвардії України. Його родина постійно стежить за всіма новинами нашої структури, адже, Данило мріє колись стати офіцером Нацгвардії

Саме таким справжнім сімейним святом видався останній день літа у 5-й Слобожанській бригаді.

Уже завтра школярі сядуть за парти, а наші цуценята розпочнуть інтенсивний курс навчання.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ.