НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Четверо кінологів 5 Слобожанської бригади зі своїми службовими собаками візьмуть участь у параді військ на День Незалежності України 24 серпня 2021 року в Києві.

Ми поспілкувалися з деякими з них, щоб з’ясувати деталі відбору, їх емоції та очікування.

Кінологічна пара Петро Дорошенко і Аморек разом проходять службу вже 5 років. Разом охороняють безпеку харків’ян і гостей міста, виконують завдання з охорони громадського порядку. Петро Дорошенко виховував Аморека з 5 місяців. Цей службовий собака може легко знайти зброю чи набої.

«Один з найважливіших критеріїв відбору для кінологічних підрозділів – це гарна соціальна адаптація собак і їх рівень підготовки. За вихованістю собаки стоїть дуже велика робота та постійні тренування. Аморек спокійно поводить себе при великому скупченні людей, адже разом ми ходимо на службу з патрулювання вулиць. Коли я дізнався, що ми будемо брати участь у параді військ – я дуже здивувався та зрадів, адже це дуже почесна і відповідальна місія для кожного військовослужбовця», – розповів гвардієць Петро Дорошенко.

Олександр Братковський та німецька вівчарка Альза проходять службу разом впродовж 3 років. Олександр розпочав виховувати Альзу з першого місяця її народження. Альза – спеціалізується на пошуку вибухових речовин.

«Альза – холерик. Вона як і люди, має свій характер і різні стани. Проте вона дуже любить свою роботу, дуже активна і слухняна. На параді військ залучать лише службових собак породи німецька вівчарка чепрачного окрасу. Альза саме підходить за такими критеріями», – розповідає гвардієць Олександр Братковский.

Вже скоро слобожанські гвардійці розпочнуть тренування. Нагадаємо, Міністерство оборони України планує залучити до параду понад 4000 учасників, зведений оркестр у тисячу музикантів, 250 одиниць озброєння, військової та спеціальної техніки, проліт повітряної колони над Хрещатиком, проходження кінного та кінологічного підрозділів.

Діана Краснікова