НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

В Києві завершився парад Сил безпеки та оборони, присвячений 30-тій річниці Незалежності України. В урочистих заходах взяли участь міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, очільник Державної прикордонної служби Сергій Дейнека, командувач Національної гвардії України Микола Балан та голова Національної поліції України Ігор Клименко. 

 

Президент Володимир Зеленський у центрі столиці вручив державні нагороди військовослужбовцям, видатним діячам освіти, науки і культури. 

 

Перед військовим парадом на Хрещатику показали театралізоване дійство «ДНК України: «Україна відвойовує своє», яке увібрало найважливіші історичні віхи нашої держави від часів Київської Русі до наших днів.

Цього року у святковому параді Сил безпеки та оборони взяли участь 30 парадних розрахунків. З них 10 – представники системи МВС – Національна академія внутрішніх справ, Національна поліція України, Почесна варта НГУ, Національна академія НГУ, Національна академія ДПСУ, Національний університет цивільного захисту, Зведений військовий оркестр НГУ та два кінологічні підрозділи НГУ та ДПСУ.

На параді також була представлена повітряна колона. Авіаційні підрозділи системи МВС залучили вертольоти Airbus Helicopters Н145, Н225 Super Puma, літаки DА42 – МІ, АН-72 та АН-32П.

Цьогоріч вперше за роки незалежності України на річці Дніпро поблизу Київського річкового вокзалу відбулася демонстрація спільних дій сил сектора безпеки і оборони держави. Також кораблі та катери урочисто пройшли в акваторії Чорного моря.

 

Від Морської охорони Державної прикордонної служби у параді на воді взяли участь: 2 катери Safe Boat 27 10 окремого загону оперативного реагування «Дозор» та малий катер Морської охорони UMS-1000.

Від Національної поліції України: 4 багатофункціональні катери TUNA UMS 600, катер 865 CABIN, спеціальний штурмовий катер Spirit 585. 

 

Від Державної служби України з надзвичайних ситуацій: аварійно-рятувальний катер на повітряній подушці «МАРС-700», пожежний катер «UMS-865″, самохідне моторне судно «Crownline 270 CR» катер з розмінування «СКР СПРУТ», водолазно-рятувальний катер «Рятувальник 101». 

 

Варто зазначити, що сьогодні Президент підписав указ про відзначення зародження української державності у День хрещення Київської Русі-України. День хрещення Київської Русі-України відзначається в Україні щорічно 28 липня — у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.

Департамент комунікації МВС України