НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Ярослав Венгловський обрав для себе професію архітектора. Навчався в коледжі за фахом але і чудово малював. Під час навчання хлопець займався графікою, зокрема, вуличним мистецтвом графіті. Зараз Ярослав – солдат строкової служби у 2 Галицькій бригаді, у Львові. Тут обрав для себе теж нелегкий шлях – став кінологом. Через те, що хлопець творча особистість, його мрією є лишити творчий спадок у рідній частині.

«Для того, щоб вступити у коледж мені треба було вміти гарно малювати. Тому я постійно працював над собою і над своїми малюнками. Коли потрапив на строкову службу – одразу вирішив опанувати професію кінолога. Тепер службово-бойові завдання виконую разом з вівчаркою Рексом. Він вже дорослий пес, свідомий. Він наповнює мої дні радощами. Ми довіряємо один одному», –  з теплотою в голосі розповідає Ярослав.

Хлопець ще з дитинства захоплювався малюванням. Сам він родом із села Горщик Коростенського району Житомирської області. Щоб розвивати свій талант Ярослав вступив у художню школу містечка Коростень. Тут побачили надзвичайні здібності молотого митця. Викладачів дуже вразив талант хлопця. Він освоював новий матеріал швидше за деяких своїх однолітків. Тому закінчив навчання у художній школі за 2 роки. Це при тому, що повний курс навчання, був розрахований на 4 роки.

Хлопець брав участь в конкурсах з малювання по всій Україні, займав лише призові місця. Однією з його найбільших робіт став художній розпис в рідному Коростені. До дня міста Ярослав по-святковому розмалював бетонну огорожу, яка простягнулася на декілька метрів.

 

«У художній школі, в якій я навчався, запропонували мені взяти участь у конкурсі. Я погодився. Кілька занять пропустив через підготовку. І тоді я здобув перше місце, отримав непогану винагороду», – каже він.

Військовослужбовець вирішив не зупинятися на досягнутому. Навіть під час служби у війську він продовжує малювати. До слова, хлопець готується створити мурал на території розплідника.

 «Буде зображений військовослужбовець кінолог із службовою собакою на великій стіні у вигляді графіки. Це відповідатиме сучасному мистецтву. Порода собаки біля військового буде однією з тих, які є у нас в частині. Зараз є багато варіантів як це виглядатиме. Ми ще будемо вибирати остаточний. Також будем обирати основну частину кольорів, які матеріали застосовувати. Поверхня вже підготовлена», – говорить солдат Ярослав Венгловський.

Мурал гвардієць планує завершити до Дня Незалежності України. І мріє, щоб він прикрашав те місце, де живуть вірні товариші гвардійців – службові собаки.

Аліна Новікова, Олег Лозинський