НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Ким є психолог у Нацгвардії, які функції та завдання виконує психологічна служба та як це допомагає кожному з військовослужбовців в цілому – про все це ми поспілкувалися із психологом військової частини 3018 Вадимом Соборою.

 

 

Один із основних напрямів роботи гвардійських психологів Національної гвардії України – надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які пережили різного виду кризові життєві ситуації. Як свідчить досвід, деякі військовослужбовці потребують підтримки та уваги з боку товаришів по службі, колег, а дехто – консультації психолога.

«Психолог – це особа, яка в частині має знати про проблеми кожного і при цьому мати авторитет особи, яка не нашкодить і якій можна довіряти. Психологи повинні спілкуватися з офіцерами, сержантами, солдатами не лише про їхні власні проблеми та хвилювання, а й про їхніх побратимів, які можуть не говорити прямо про проблеми, але колектив – завжди помітить нетипову поведінку. Хто запізнився чи з невідомих причин не прибув на службу; хто сумний, у кого проблеми у взаємовідносинах із близькими; хто заліз по самі вуха у борги… Про все це психолог має дізнаватися першим та пропонувати допомогу. Важливо і комунікувати з медиками, бо часто хвороби мають і психосоматичну компоненту». – Розповідає Вадим Собора та ділиться ще специфікою роботи:

– Першочергово психологи вивчають стан свого підопічного (щось на зразок здачі аналізів в лабораторії перед відвідуванням лікаря). Для цього боєць, який прийшов до психолога, пише свою біографію та проходить тестування. Цікаво, що військові психологи не працюють із друкованими автобіографіями – лише написаними власноруч ручкою.

 

Чим досвідченіший психолог, чим обізнаніший у специфіці умов служби, завдань військової частини – тим вказаний перелік суттєво збільшується. Та й інформацією він володіє ще до прибуття новенького чи новенької до військової частини.

 

Проаналізувавши отриману інформацію, фахівець визначає пріоритетність проведення заходів (черговість контакту із конкретними військовослужбовцями), визначає у якій формі їх проводити, чи індивідуальній, чи груповій (зокрема, із колегами, батьками та рідними, командирами та начальниками).

 

На завершення розмови психолог формує крилатий вислів для пояснення важливості ролі військового психолога: «щоб бути готовим до війни, треба не мати внутрішніх війн у власній голові».

 

Попереду, протягом тижня, у нього навчальні тренінги з психологічної підготовки, відбір кандидатів на службу та найголовніше – всебічна підтримка психологічного здоров’я наших воїнів. І ми бажаємо йому у всьому успіху.

 

 

Група інформації і комунікації військової частини 3018