НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

День Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни.

День Героїв — це день пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків — борців за волю України та є символом незборимості української нації.

В сучасному вигляді відзначається 23 травня, але святкові та пам’ятні заходи проходять весь тиждень, на який припадає свято.

Саме тому хмельницькі гвардійці завітали сьогодні в одну з міських шкіл, аби розповісти старшокласниками про героїв, які живуть поруч з ними – військовослужбовців Національної гвардії України, в тому числі – військової частини 3053, що знаходиться неподалік, про тих, хто боронив країну на передовій на початку російсько-української війни і продовжує робити це зараз на східних рубежах нашої країни.

Після вшанування хвилиною мовчання усіх полеглих за волю й незалежність України Героїв, сержант Олександр Федоров поділився своїм досвідом ротацій у зону бойових дій, завдань, які виконував в районі операції Об’єднаних сил, що пережив за час, проведений там. Своїм прикладом показав, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але й вчинками доводити це.

«Мені було цікаво дізнатися від нацгвардійців, як все починалося, адже вони одними з перших поїхали на Схід, коли розпочалися дії по захопленню українських територій, про те,  яку роль відігравали та відіграють військові Нацгвардії в обороні України у цій війні,ділиться враженнями Максим – один з учнів, присутніх на зустрічі, – дізнався, наскільки важливим є те, що вони роблять на Сході, які завдання виконують, аби ми тут могли спокійно жити, навчатися, відпочивати».

Такі зустрічі допомагають молодому поколінню – дітям та молоді – на прикладі воїнів АТО/ООС навчитися шанобливому ставленню до Батьківщини, а також розуміти, що Україна єдина, неподільна, незалежна держава та відчути гордість за нашу армію, Національну гвардію України, адже в її рядах служать справжні Герої.

Марина Березюк

Фото автора