НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

“АТО-ООС очима сучасних митців” – саме під такою назвою проходить експозиція робіт художників та скульпторів Слобожанщини у виставковій залі Хмельницької художньої школи, куди були запрошені сьогодні гвардійці військової частини 3053.

Організаторами виставки є Харківська організація Національної спілки художників України та громадська організація «Харківський клуб «Генерал». В місті Хмельницькому виставка влаштована за підтримки Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

У експозиції беруть участь понад 50 професійних митців Слобожанщини, які надали для експонування більш як 150 робіт з усіх видів класичного та некласичного образотворчого мистецтва: живопису, графіки, скульптури, декоративно-вжиткового мистецтва.

У своїх роботах автори відтворили образи представників усіх органів сектору безпеки та оборони України, в тому числі й Національної гвардії України.

«Я вражений та зворушений усім, що побачив тут сьогодні, – ділиться солдат  Павло Сидорак. – Кожен експонат – це чиясь життєва історія, це шлях якоїсь конкретної людини, такого ж військового, як ми зараз. Багато цих героїв, на жаль,  уже немає в живих, але вони назавжди залишилися на цих картинах, у експонатах, а отже – у нашій пам’яті та пам’яті  прийдешніх поколінь. Цим людям ми зобов’язані тим, що живемо зараз на вільній землі, маємо свободу. Велика кількість з них належать або належали до війська, в якому ми служимо – до Національної гвардії України. Це сповнює гордістю. Вважаю, що цю виставку має відвідати кожен, незалежно від того, скільки йому років та який рід його професійної діяльності. Це жива історія російсько-української війни та її героїв на полотні та у скульптурах».

Завтра виставка завершить своє перебування у Хмельницькому та помандрує  іншими містами України, аби її змогли побачити якомога більше наших співвітчизників, в тому числі – бійців Нацгвардії, які служать в усіх куточках нашої держави.

Марина Березюк

Фото автора