НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

4 липня українські поліцейські відзначатимуть своє професійне свято – День Національної  поліції України.

Напередодні шостої річниці з дня створення Національної поліції в приміщенні Головного Управління Національної поліції в Хмельницькій області відбулися урочисті заходи.

Командування військової частини 3053 разом з іншими запрошеними керівниками силових структур, представниками керівництва області та міста, мали за честь привітати колег-поліцейських.

«Сьогодні Національна гвардія України спільно з Національною поліцією України виконує низку завдань в районі проведення ООС, з забезпечення публічної безпеки, запобігання злочинності, надання допомоги в екстрених та надзвичайних ситуаціях, як по всій країні, так і на місцевому рівні,наголосив заступник командира військової частини 3053 зі служби підполковник Андрій Семенюк. –  Завдяки сумлінному ставленню до службових обов’язків, вмінню долати труднощі та підтримці з боку суспільства Нацполіція з гідністю виконує поставлені завдання зі зміцнення законності та правопорядку. Глибоко переконаний, що відданість справі наших колег, уміння долати труднощі та перешкоди будуть надійними оберегами життя, здоров’я та добробуту громадян.  Висловлюю щиру вдячність за самовіддану службу та плідну співпрацю, бажаю і надалі мужності, витримки й наснаги, нехай удача та професійні успіхи будуть Вашими постійними супутниками у житті. Впевнений, що й надалі спільно робитимемо  усе від нас залежне для зміцнення порядку та зростання. З професійним святом, шановні колеги! З Днем Національної поліції України!»

Разом з іншими гостями свята, серед яких і містяни, школярі й студенти, представники Нацгвардії ознайомилися з роботою фронт-офісу, що розпочав  свою роботу в фойє Головного управління Нацполіції в Хмельницькій області, а також з виставкою  поліцейської спецтехніки, представленої для відвідувачів з нагоди свята.

Довідково:

Як створювалась Нацполіція. Після Революції Гідності в українському суспільстві виникла нагальна потреба у реформуванні правоохоронної системи. Для проведення реформ владою прийнято рішення використати успішний досвід закордонних партнерів, а саме – Грузії. Восени 2014 року було представлено концепцію реформи Міністерства внутрішніх справ, в якій передбачалось створення Національної поліції замість міліції. 2 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон “Про Національну поліцію”.

4 липня на Софійській площі у Києві присягу на вірність Україні склали перші співробітники нової поліції. Ними стали патрульні поліцейські. Цього дня 2015 року в Києві перші поліцейські склали присягу. Близько місяця патрульна поліція столиці працювала у тестовому режимі.

Другим українським містом, де поліцейські вийшли на вулиці, став Львів, третім – Одеса. Після цього проєкт поступово почав втілюватися в усіх містах України. Цей процес зайняв майже рік.

Марина Березюк

Фото автора