НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У військовій частині 3053 Нацгвардії України триває кампанія з вакцинації, яка розпочалася на початку квітня. Сьогодні ще понад чотири десятки військовослужбовців за контрактом та солдатів строкової служби  щепилися першою дозою вакцини проти коронавірусної інфекції. Вакцинація відбувалася  у Державній установі «Територіальне медичне об’єднання МВСУ по Хмельницькій області» з дотриманням усіх вимог та умов, що передують процедурі.

 

«Щеплення проводимо вакциною CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech Ltd,зазначає лікар-терапевт Наталія Петращук, –  Даний препарат підтвердив свою високу ефективність, дуже добре переноситься, не дає жодних алергічних реакцій, важких реакцій чи анафілактичного шоку. Загалом дана вакцина є безпечною та високоефективною. Перед щепленням обов’язково опитуємо та ретельно оглядаємо кожного, хто виявив бажання щепитися, на предмет виявлення протипоказів та можливих ускладнень, а також даємо рекомендації щодо подальшого спостереження за станом власного здоров’я після вакцинування».

Солдат строкової служби Олег Гаврильчик – один з тих, хто напередодні, зібравши усю необхідну інформацію та проаналізувавши всі «за» та «проти» вирішив разом з товаришами вакцинуватися.

 

«Звісно, я за вакцинацію. Зараз вже маємо достатньо правдивих джерел для вивчення інформації про кожну з вакцин, а також у будь-який час можемо поспілкуватися з медиками військової частини, розпитати їх про механізм дії цих препаратів, про ризики та переваги вакцинації, – розповідає  Олег,Це моє свідоме та виважене рішення, тому що я відповідальний за своє здоров’я та життя, а також – за безпеку тих, хто поруч зі мною. Впевнений у повній безпеці та високій ефективності цієї вакцини та довіряю нашим лікарям».

Перед початком процедури гвардійці підписують угоду з сімейним лікарем, якщо досі не мали такої, далі ідуть на огляд до лікаря-терапевта, де після опитування про стан та особливості здоров’я, проводиться температурний скринінг, вимірювання артеріального тиску, сатурації, огляд верхніх дихальних шляхів. Після огляду  дається письмова згода гвардійця, як і кожного громадянина, який має намір зробити щеплення, на проведення вакцинації.

 

Сама процедура щеплення, як свідчать провакциновані, проходить дуже легко, швидко та безболісно.

 

Усі щеплені нацгвардійці так само як і ті з них хто отримував першу дозою вакцини кількома тижнями раніше, почуваються добре та очікуватимуть на ревакцинацію, яка запланована через чотири тижні.

 

Марина Березюк