НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У 3 бригаді оперативного призначення відбулися пожежно-тактичні навчання із залученням підрозділів ДСНС України у Харківській області. Гвардійці, що входять до складу пожежного підрозділу спільно з ДСНС відпрацювали гасіння умовної пожежі.

У навчаннях взяли участь особовий склад пожежного взводу, добові наряди військової частини та черговий караул 27-ої Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Харківській області.

«За тактичним задумом у побутовому приміщенні на другому поверсі казарми виникла пожежа. Командування частини вжило заходів щодо евакуації людей назовні, проте один військовослужбовець ще знаходився всередині приміщення і не мав можливість вийти самостійно. Вогнеборці встановили висувну драбину, за допомогою якої здійснили порятунок солдата та передали до рук військових медиків. Одночасно з цим були подані пожежні стволи і рятувальники продемонстрували, як відбувається ліквідація пожежі», – зазначив представник ГУ ДСНС України у Харківській області

Головна мета таких навчань – тренування дій особового складу у разі виникнення пожежі та перевірка плану взаємодії пожежних підрозділів військової частини та підрозділів ДСНС.

«Особовий склад військової частини спільно з підрозділами ДСНС відпрацювали правильну тактику дій при гасінні пожежі. До навчань було залучено близько 60 військовослужбовців, у тому числі і черговий особовий склад медичної служби та психологи військової частини для надання психологічної допомоги», – зазначив начальник служби пожежної безпеки родів військ та служб майор Максим Лутай.

Рятувальники оперативних відділень ознайомили гвардійців з пожежною технікою, яка знаходиться на озброєнні та спеціальним рятувальним спорядженням підрозділу. Нацгвардійцям також була надана методична допомога щодо дій у разі виникнення пожежі.

Анастасія Павленко