НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Осередки культури Харківщини продовжують дарувати строковцям незабутні спогади! Все це стало можливим завдяки реалізації положень Меморандуму співпраці між Нацгвардією та культурними центрами підписаними цьогоріч.

Зокрема гвардійці військової частини 3017 відвідали культурно-мистецьке свято «Містерії Купала з Григорієм Сковородою» у Національному літературно-меморіальному музеї Г.С. Сковороди, який знаходиться у селі Сковородинівка, що у Харківській області. Музей гостинно запрошує відвідувачів до яскравого етно-дійства. Алея майстрів декоративно-прикладного мистецтва, етнолокації, вироби гончарства, тематичні стилізовані галявини, виступи пісенних колективів, плетіння купальських вінків, багаття – усе це не залишило байдужими учасників культурно-мистецького свята.

«Військовослужбовці прогулялись алеями Сковороди на екскурсії, полюбувались красою живопису художньої виставки родини Вакуленків, подивились концерт, познайомились з артистами та майстрами народної творчості, скуштували смаколиків», – розповідає методист хабу Наталія Павленко.

Також напередодні свята Івана Купала у хабі відбулося відкриття виставки картин Олени Дядченко. Художниця намалювала разом з гвардійцями та дітьми військовослужбовців картину «Купальські барви», методист розповіла про традиції святкування Івана Купила, слухали купальські пісні та спілкувались.

«Пані Олена розрізала свій малюнок на частини і запропонувала розфарбувати кожному за смаком і скласти до купи. Що на малюнку здогадались, але як ляжуть пазли, ніхто не розумів до останнього. Тому спільна картина вийшла цікавою і подекуди неочікуваною. Ми сміялись і жартували, згадуючи народні звичаї святкування Івана Купала», – ділиться солдат Володимир Сіроус.

Гостинно вітав гвардійців і Харківський державний цирк. Циркова вистава з виступами еквілібристів, жонглерів, акробатів та дресирувальників залишила у військовослужбовців лише позитивні враження та емоції.

Анастасія Павленко