НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

 

Сучасна Національна гвардія України це потужний військовий підрозділ, який входить до системи Міністерства внутрішніх справ України, створений 12 березня 2014 року. До його складу увійшли справжні патріоти, добровольці, активісти та народні Герої України, котрі першими стали на захист українського народу у важкий доленосний для держави час.

 

 

 

Один з них прапорщик Вадим Нікітюк. Йому 28 років. Вадим родом з міста Нова Одеса Миколаївської області, закінчив Новоодеський професійний аграрний ліцей за спеціальністю «водій-механізатор сільськогосподарського виробництва».

 

 

 

«Виховували мене у звичайній родині, військових у нас в сім’ї не було. Мати – медсестра, вітчим – будівельник.  Коли закінчив ліцей, одразу пішов проходити строкову службу до навчального центру Збройних сил України в Десні Чернігівської області», розповідає Вадим.

 

 

Гвардієць розповів як проходив первинну підготовку, отримував нові знання та навички у військовій діяльності. Ще на строковій службі йому було до вподоби заняття з тактичної підготовки військ, де навчали основам теорії  й практики підготовки та застосування підрозділів в сучасному загальновійськовому бою, під час стабілізаційних й специфічних дій військ та у часті у спеціальній операції.

 

 

 

Так розвинув в собі ініціативу, самостійність і тактичне мислення щодо творчого застосування основних положень бойових статутів при виконанні завдань за призначенням», зізнається гвардієць.

Після закінчення терміну проходження строкової служби, Вадим пішов працювати на завод, але у 2014 році,  в часи початку російської агресії проти суверенітету та територіальної цілісності України, не вагаючись добровільно пішов до військкомату та вступив до першої мобілізаційної хвилі.

 

Призвали мене на службу по мобілізації в Національну гвардію України до військової частини 3012, на базі якої було сформовано мобілізаційний підрозділ, з яким ми постійно виїжджали в зону проведення антитерористичної операції. Стояв пліч-о-пліч зі справжніми патріотами своєї держави», із гордістю говорить Вадим.

Коли закінчилась перша хвиля, не гаючи часу, чоловік підійшов до командира частини та попросив залишитись. Так він опинився у четвертій хвилі, після якої без усіляких сумнівів підписав контракт у військовій частині 3012, де його призначили до спеціального патрульного підрозділу. Через деякий час гвардієць поїхав у Золочів, щоб пройти навчання на головного сержанта взводу. Після чого почав одразу виконувати завдання з охорони громадського порядку.

 

 

 

Мене з самого початку захоплювала тема охорони громадського порядку. Багато почав читати законодавчих документів та навчальної літератури, загалом повністю заглиблювався у діяльність патрульного підрозділу», зазначає Вадим.

Нацгвардійці патрульних підрозділів постійно виконують завдання з охороні міста та області. Кожен день є і затримання громадян за скоєння правопорушень, але більшість випадків це допомога мешканцям Одеси.

 

 

Був випадок, коли бійцям на службовий планшет надійшло повідомлення про пожежу в приміщенні ТРЦ “City Center”. Уже за кілька хвилин патрульний наряд очолив евакуацію людей з приміщення. Гвардійці були задіяні на службу в Київському районі та знаходились поблизу тож першими прибули на місце події.

 

Пам’ятаю, коли ми виїхали на виклик – то розуміли, що цього разу нашим противником є не правопорушник чи злочинець, а час. Час та хаос… Чадний газ немає ні запаху, ні кольору, тому й заслужив народну назву “невидимий вбивця”. Довелося швидко орієнтуватися, підлаштовуватись під нестандартну ситуацію. Нас було всього троє, тому дуже добре, що персонал ТРЦ долучився до організації евакуації», розповідає прапорщик Вадим Никитюк.

На щастя, все пройшло успішно і дуже швидко. Пожежа була локалізована працівниками ДСНС і будівля майже не постраждала.

 

 

 

 

 

У 2019 році Вадим став на посаду інструктора з охорони громадського порядку та виконує свої посадові обов’язки й досі. Йому подобається навчати особовий склад з різних областей всьому тому, що вміє і знає.

 

 

 

 

 

 

 

Свій професійний досвід гвардієць передає військовослужбовцями, які щоденно несуть службу: роблять затримання, виявляють заборонені речі у громадян, котрі свідомо порушують закон.

 

Я пишаюся, що маю таку можливість – навчати особовий склад бути справжніми правоохоронцями. Коли бійці доповідають про чергове затримання, або про те, що допомогли комусь у складній ситуації завдяки отриманим навичкам –  це і вселяє віру в те, що моя робота пройшла недарма», ділиться гвардієць.

 

У 2021 році у Вадима закінчується термін контракту, але він не збирається покидати лави Національної гвардії України та вже рішуче готовий підписати новий контракт на п’ять років.

 

«Я просто вже не бачу себе в іншій сфері діяльності. Моє життя без служби в НГУ вже не буде таким цікавим і яскравим на різні події. Хочу й надалі стояти на сторожі закону та підвищувати імідж і довіру громадян до нашого підрозділу в місті Одесі».

 

Гвардійці 11 бригади з охорони громадського порядку, це ті хлопці та дівчата, які стали на захист та охорону громадян, хто без сумніву, зробив патріотичний вибір та здобув виправдану повагу і вдячність мешканців міста, кожен день своєю важливою справою надаючи громадянам відчуття спокою та безпеки.

 

 

 

Діана Крайнова

Фото автора та з особистого архіву учасника історії