НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Спеціальні збори з екіпажами БТР військових частин пройшли під Харковом. У них взяли участь підрозділи Східного оперативно-територіального об’єднання та військової частини 2276. Загалом йдеться про представників чотирьох регіонів: Харківщини, Сумщини, Донеччини та Луганщини. Збори тривають з 18 травня.

Військовий полігон поблизу Башкирівки зустрів нас ревом моторів, роботою гармат та кулеметів на вогневому рубежі. Тут все просякло солдатським потом, машинним мастилом та порохом.

«Сьогодні ми відпрацьовували швидкісну стрільбу на кучність в обмежений час з різних дистанцій та різних видів озброєння БТР. Ми відпрацьовували навички комунікації у підрозділі, а саме між командиром, навідником та водієм. Вважаю, що ми досягли своєї мети. Інструктори допомагали в організаційних моментах, знаходились на вихідному рубежі, допомагали у комунікації», – пояснив інструктор бойової підготовки військової частини 3005 Дмитро Бобков.

На озброєнні підрозділів Національної гвардії України сьогодні стоять різні марки бронетранспортерів. Чимало з них – радянські зразки. Але їх поступово замінює нова техніка, яка добре себе показала в умовах Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил. Йдеться про БТР-3 та БТР-4Е. Вони відрізняються потужністю засобів вогневого ураження, швидкістю перенесення вогню та маневреністю. Бійці загону спеціального призначення «Азов» віддають перевагу БТР-3. Їх екіпажі традиційно діють злагоджено та швидко досягають поставленої мети.

«Я є командиром екіпажу БТР-3. Працювали першу вправу ВНС з курсу стрільб. Відпрацювали на 5 з плюсом», –  поділився військовослужбовець ОЗСП «Азов» військової частини 3057 з позивним «Умпа».

Постійний процес оновлення бойової техніки триває на базі 3-ї бригади оперативного призначення. Тут основним бронетранспортером є БТР-4Е.

«Я вперше стріляв з озброєння БТР – 30 міліметрової гармати. Емоції яскраві. Все чудово. Ідіть служити у Національну гвардію!» – поділився враженнями командир екіпажу БТР військової частини 3017 Іван Капітонов

«Сьогодні працювали на полігоні випробовували нові БТР-4Е, які прибули, самі свіжі, з нашого заводу. Гармати та інше озброєння спрацювали на відмінно. Я з цією машиною працюю вже два роки», – розповів командир екіпажу БТР військової частини 3017 Вадим Хардін.

Наразі десятиденні збори екіпажів БТР добігають кінця. Стрільби стали їхньою логічною кульмінацією. Але це лише, так би мовити, вершина айсберга. Гвардійці запроваджували єдині форми практичної підготовки. Працювали з представниками заводу-виробника бойових машин щодо порядку догляду за ними та правильністю їх бойового використання.

Багато уваги приділили розвитку навичок орієнтування та пересуванню техніки на місцевості, обладнанню під неї вогневих позицій. Навчалися веденню спостереження, розвідці цілей. Водії відпрацювали навички у водінні в складних умовах місцевості, а командири екіпажів набули професіоналізму при роботі у різноманітних видах бою. Кожен з етапів зборів передбачав складання заліків та іспитів.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ