НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військовослужбовці Національної гвардії України, які виконують службово-бойові завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил взяли участь в урочистостях з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи України.

До меморіальних заходів долучилися військовослужбовці 15 Слов’янського полку, командир угруповання НГУ в ОТУ «Північ» полковник Сергій Ховайло, очільник Донецької ОДА Павло Кириленко, волонтери, представники штабу ООС, місцевої влади та інших військових формувань.

Гвардійці вшанували правоохоронців, які загинули на Сході країни. Урочисте покладання квітів відбулося біля Меморіалу загиблим військовослужбовцям екіпажу вертольоту Мі-8, який 29 травня 2014 року був обстріляний і підбитий ворожими силами. Того дня загинуло 12 військовослужбовців Національної гвардії та представників спецпідрозділу МВС України, серед яких Герой України генерал-майор Сергій Кульчицький.

«Сьогодні ми вшановуємо патріотизм і мужність громадян, які постали на захист демократичних цінностей та національних інтересів України. У доленосні для нашої країни події українці обєдналися і продемонстрували своє прагнення до свободи та незалежності. Бажаючи справедливості наші громадяни стали реальною рушійною силою. Військовослужбовці, волонтери, медики показали всьому світу, що таке гідність, відвага та честь. Патріоти пожертвували власним життям заради майбутнього України», – зазначив командир угруповання НГУ в ОТУ «Північ» полковник Сергій Ховайло.

Також церемонія вшанування пам’яті відбулася у Слов’янську біля будівлі Служби безпеки України. Саме захоплена будівля міського відділу СБУ під час окупації Слов’янська російсько-терористичними угрупуваннями у 2014 році стала штабом бойовиків та одним з тих місць, де вони чинили свої злочини. Присутні поклали квіти до пам’ятної дошки учасникам українського руху та хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих українських патріотів.

Світла і вічна пам’ять загиблим Героям!

Пресслужба угруповання НГУ в ОТУ «Північ»