НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні, 18 липня, гвардійці зі штабу Об’єднаних сил, БСП «Донбас» та батальйону оперативного призначення імені генерал-майора Сергія Кульчицького, які виконують завдання в районі проведення Операції Об’єднаних сил, вшанували пам’ять трьох побратимів батальйону спеціального призначення «Донбас», що загинули 7 років тому під час звільнення Попасної від незаконних збройних формувань.

«Саме на цьому місці наш батальйон втратив трьох своїх побратимів, трьох хоробрих та мужніх українських воїнів, які віддали своє життя у боротьбі за мир у власній країні! Сім років минуло з дня їхньої загибелі і усі ці роки «донбасівці» продовжують виганяти ворога зі своєї території, у тому числі й у пам’ять про наших загиблих побратимів», – говорить командир БСП «Донбас» підполковник Олександр Поліщук.

Окрім гвардійців зі складу ООС, віддали шану загиблим «донбасівцям» і представники місцевої влади та ветерани батальйону. Серед них – боєць на псевдо Ворон, ветеран-донбасівець, який брав участь у звільненні Попасної від незаконних збройних формувань.

«Усіх бійців, імена яких викарбувані на цьому пам’ятному знаці, я знав особисто і мав за честь воювати з ними пліч-о-пліч, звільняючи українські території. Разом з ними я був і тут, відвойовуючи Попасну у бойовиків. На жаль, так склалося, що той запеклий бій для хлопців став останнім», – розповідає Ворон, який і встановив цей памятний знак у пам’ять про своїх побратимів.

Пам’ятний знак загиблим військовослужбовцям батальйону «Донбас» біля в’їзду до міста Попасна відкрили 22 липня 2015 року з нагоди першої річниці визволення міста українськими військами.

Нагадаємо, під час штурму міста Попасної 18 липня 2014 року бійці 2-го батальйону спеціального призначення (резервного) Національної гвардії України «Донбас» проводили розвідку місцевості на околиці м. Артемівськ (зараз Бахмут) Донецької області в напрямку м. Попасна Луганської області. Близько 16:30 група «донбасівців» потрапила у засідку бойовиків із бандформування «Привид» та прийняла бій з переважаючими силами противника. В ньому бійців батальйону спеціального призначення НГУ «Донбас» Костянтин Блозва, Ігор Черняк та Сергій Бохонько зазнали поранень, несумісних з життям.

Указом Президента України № 631/2014 від 2 серпня 2014 року, «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», всі вони були нагороджені орденами «За мужність» III ступеня (посмертно).

Пресслужба угруповання НГУ ОС,

фото Ганни Ільченко, Анатолія Кравченка