НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

На Донеччині пройшов історико-культурний фестиваль «Дике поле. Шлях до Європи», на якому продемонстрували реконструкцію історії України різних історичних періодів. 

Захід відбувся у заповіднику українського степу «Кам`яні могили» на березі водосховища поблизу села Назарівки. Присвячено його захисникам української землі різних часів. Саме на цих землях у травні 1223 року відбулася битва на річці Калці князя Мстислава Романовича з монголо-татарами.

Гостям свята продемонстрували реконструкцію історії України різних історичних періодів: скіфська, княжа, козацька доби та доба відродження незалежності. Також для присутніх відбулись національні традиційні козацькі змагання, презентація старовинних та національних страв, кінне шоу, фестиваль повітряних зміїв, фаєршоу та ще багато цікавого.

До заходів приєдналися залучені до організації заходу заступник командувача Об’єднаних сил Віктор Ганущак, голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко, заступник Командувача Об’єднаних сил з питань застосування сил та засобів НГУ полковник Роман Козачонок, командир Маріупольської бригади Нацгвардії полковник Денис Шлега, начальник поліції Донецької області Микола Семенишин, народні депутати України, представники місцевої влади та громадських організацій. 

Також на одній із локацій фестивалю відбулася презентація військової техніки та озброєння. Гвардійці військової частини 3057 продемонстрували гостям свята автомобілі та бронетехніку, яка стоїть на озброєнні Національної гвардії України та активно використовується в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Підполковник Нацгвардії Андрій Карпенко виступив на сцені фестивалю з концертною програмою патріотичних пісень.

Кульмінацією денної частини фестивалю стала демонстрація роботи кінологів військової частини 3057 зі службовими собаками. Бурхливими оплесками глядачі дякували гвардійцям з їх чотирилапими. Пані Оксана, яка із захопленням дивилась на роботу кінологів та гвардійських собак, зазначає, що залишилась вражена.

«Уперше в житті бачу, щоб собаки так слухали своїх кінологів. Вони просто розумнички. Сподобалось все. І те, як вони відшукали набої, і те, як «відкусались», ще й під гучні постріли. Але нам із донькою найбільше сподобалось команда «зайка», коли собака на задніх лапах, звісивши передні, йшла за своїм «хазяїном». Дуже видовищно. Тут без слів  ми з донею у захваті», – поділилась своїми враженнями пані Оксана.

Завершився фестиваль виступом гурту «Тінь сонця», файєр-шоу та диско-толокою.

Пресслужба угруповання НГУ ОС,

фото Вадима Вигінного, Ганни Ільченко, Тетяни Якимчук