НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Міжнародний день захисту дітей у Львові влаштували масштабне свято, у Вінниці школярі у вишиванках завітали в гості до гвардійців, у Луцьку та Рівному діти підняли Державний прапор України, а хмельницькі гвардійці завітали в гості до однієї з шкіл.

 

У День захисту дітей, у Львові, на площі перед Львівським національним університетом ім. І.Франка розпочалося масштабне дитяче свято. Для дітей розгорнули одинадцять зон активностей. Кожна зона тематична за своїм дійством. Гвардійці показали свою службову техніку, екіпірування, охочим роздавали сувенірну продукцію із логотипами Нацгвардії. На захід завітали діти різного віку, отож більш старших запрошували на військову службу за контрактом.

Маленьких львів’ян та їхніх батьків, які завітали на свято, привітав голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.

«Завдання дорослих – зробити так, аби держава, у якій ми живемо, завжди дарувала дітям більше сміху та можливостей. Щоби кожен з вас відчував, що виростає у любові та турботі. А ваше завдання – втілювати свої мрії та завжди бути собою», – звернувся він до дітей.

Окрім гвардійців дітлахи змогли побачити локації, які для них розгорнули поліцейські, прикордонники та рятувальники.

Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко відзначив, що на заході дуже багато цікавих локацій, тож порадив не лише малечі, але й дорослим користатися нагодою, аби зробити яскраві фото та поспілкуватися із представниками різних професій.

У Рівному, Тернополі та Ужгороді військовослужбовці 2 Галицької бригади та військової частини 3055 на центральних площах міст, разом з працівниками поліції, ДСНС та іншими відомствами, виставляли. Усі охочі могли не лише приміряти на себе бронежилети й каски, а й посидіти у військових автомобілях.

В Ужгороді правоохоронні та екстрені служби краю організували святкову виставку на площі Народній. Національна гвардія, поліція, рятувальники, прикордонники медики демонстрували дітям та їхнім батькам техніку та засоби, організували дитячі конкурси та показові виступи своїх найкращих служб. Дітвора могла приміряти форму та ознайомитися зі спеціальними засобами нацгвардійців.

«Чудовий захід! Молоде покоління мало тут чудову нагоду переконатися, наскільки цікава наша служба та важлива робота усіх екстрених служб, представлених на сьогоднішньому святі», – ділиться командир роти лейтенант Юрій Аленічев.

 

В Тернополі захід відбувся за участі гвардійців 2 батальйону бригади у парку Шевченка. У Рівному виставку гвардійської техніки організували військовослужбовці військової частини 3055 на площі Народній. 

У Вінниці урочисто підняли прапор України. За лаштунками військової частини 3008 вирішили провести своє свято – Міжнародний день захисту дітей, учні школи №5.

Ранкове шикування на палацу військової частини 3008 сьогодні проходить за особливим сценарієм. Шикуються військовослужбовці та учні школи номер 5. Школярі одягненні у вишиванку. Далі найвідповідальніша мить – церемонія урочистого підняття Державного прапора України. Цього разу виконати цей почесний обов’язок випала честь учням 3-го класу – Богдану та Насті. Разом з нацгвардійцем діти підняли синьо – жовтий стяг над військовою частиною 3008. Потім усім класом разом військовими заспівали гімн України.

Після чого нацгвардійці познайомили дітей з армійським життям. Найбільші враження на дітей справили зброя, яка є у нацгвардійців. Всі мали можливість одягнути на себе бронежилети, шоломи та відчути себе у ролі захисників.

На завершення екскурсії нацгвардійці побажали школярам успіхів у навчанні та корисно провести літні канікули. Після чого діти зробили «селфі» та подякували гвардійцям за цікаву екскурсію. 

У Луцьку до традиційного ритуалу підняття Державного Прапора України долучилися діти військовослужбовців. Наймолодшому учаснику заходу Олексію усього 10 місяців. Батьки змалечку навчають сина любити Україну і шанувати Державні символи.

Діти підняли Державний Прапор України та разом з військовослужбовцями виконали Державний Гімн.

У Рівному український стяг у військовій частині підняли першокласники. З Гімну України та підняття Державного прапору розпочалась перша у їх житті екскурсія військовою частиною. До гвардійців з військової частини 3055 Нацгвардії України завітали першокласники Рівненського академічного ліцею «Престиж».

Прапор підняли – можна і з частиною знайомитись. Мабуть лише в цей день військові дозволили і на ліжках пострибати, і на плацу побешкетувати.

Перед школярами військові розкрили усі таємниці. Чим займаються, як тренуються, де сплять та що їдять військові. Дали приміряти і екіпірування, що використовують під час виконання службово-бойових завдань.

Техніка, як і годиться, зацікавила хлопчиків. Досліджували і спеціальні сигнали, і рацію в автомобілі. Службовий пес терпляче переніс усі обійми й пестощі.

Офіцери військової частини 3053 завітали в гості до школярів та залюбки поспілкувалися з другокласниками, які, хоча ще маленькі, проте задавали питання на кшталт: «Чому люди воюють?», «Коли закінчиться війна?», «Що найголовніше для військового?», «Що мені робити вже зараз, щоб стати нацгвардійцем і захищати Україну?»…

«Я люблю, коли до нас приходять військові, – розповідає другокласник Денис, – з ними можна про все порозмовляти  і вони дуже цікаво розповідають про те, що ми запитуємо. Мені не страшно, тому що наші військові нас захищають. Я хочу бути схожим на них, бо вони роблять те, що дуже важливе – захищають дітей, інших дорослих, які не можуть себе захистити,  та нашу країну».

Безперечно, такі зустрічі є надзвичайно важливими й корисними, в першу чергу для дітей, адже вони бачать живий приклад відданого служіння своєму народу, бачать людей, які присвятили життя захисту своєї Батьківщини та мають перед очима приклад для наслідування.

«Для нас також дуже цінним є таке спілкування, – говорить капітан Олег Петриченко, – щирі дитячі відгуки, довіра, слова про те, що вони почувають себе в безпеці, коли ми поруч – це і є найвищою оцінкою та винагородою нашої служби, результатом нашої праці. Діти – наше майбутнє, а їхній захист та безпека – наше першочергове та найпріоритетніше завдання, яке ми успішно виконуємо щоденно та робитимемо завжди».

На завершення, усі, як один, пообіцяли, що на строкову службу прийдуть. Просто залишилось почекати ще кілька років.

За матеріалами з військових частин